Deutz-Fahr z roku na rok powiększa swój udział w polskim rynku, stając się coraz większym graczem. Dlatego niemieckiej firmy nie mogło zabraknąć na Agrotechu.

Stoisko marki należącej do koncernu SDF zorganizują dealerzy marki. Swoje siły połączyło aż 7 firm ze wschodniej i centralnej Polski. Na 500 metrach kwadratowych zobaczymy 11 maszyn, od tych najmniejszych do największych.

Made in Poland

Najmniejszym pojazdem na stoisku Deutz-Fahra będzie ciągnik 3060 o mocy 60 KM wyposażony w kabinę. Traktor powstaje w fabryce SDF w podlubelskim Jackowie.

Idąc w górę pod względem wielkości i mocy kolejnymi ciągnikami będą 5070 DF Keyline bez kabiny oraz 5080 DF Keyline z kabiną. Oba ciągniki należą do premierowej serii Deutz-Fahra wyposażonych w silniki spełniające normy Stage V.

Rozwiń swoje gospodarstwo dzięki kredytowi dla rolników!

Deutz-Fahr zapewnia, że nowe ciągniki serii 5DF/ 5DS / 5DV Stage V to w tej chwili wyznacznik komfortu w tym segmencie rynku, fot. mat. prasowe SDF
Deutz-Fahr zapewnia, że nowe ciągniki serii 5DF/ 5DS / 5DV Stage V to w tej chwili wyznacznik komfortu w tym segmencie rynku, fot. mat. prasowe SDF

Nowy silnik Stage V o mocy 75 KM będzie zamontowany w ciągniku 4080E, który zaparkuje na hali obok innych modeli. W Kielcach zobaczymy wersję ze składaną ramą.

Nowe „piątki”

Kolejnymi w hierarchii ciągników niemieckiej marki są traktory serii 5105 oraz 5125. Wersja nieco słabsza zostanie wyposażona w najnowszy ładowacz firmy Stoll serii Next Generation.

Urządzenie niemieckiej firmy to także premiera na polskim rynku. Warto w tym miejscu podkreślić, że ciągnik Duetz-Fahr 5105 będzie wyposażony w fabryczny zestaw ułatwiający montaż ładowacza. Takie udogodnienie można zamówić do większości maszyn w SDF.

Szukasz ciągnika? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Nowa seria 6C

Kolejnymi nowościami na terenie Deutz-Fahra będą maszyny serii 6C, które wprawdzie można już oglądać u poszczególnych dealerów, ale nie były jeszcze prezentowane na żadnych targach.

Ciągniki serii 6C to kolejna premiera na stoisku Deutz-Fahr, fot. mat. prasowe SDF
Ciągniki serii 6C to kolejna premiera na stoisku Deutz-Fahr, fot. mat. prasowe SDF

 W Kielcach zobaczymy wersje 6115C oraz 6135C wyposażone w skrzynie biegów typu Powershift. Tuż obok parkować będzie Deutz-Fahr 6165 RC Powershift.

Mocniejsze ciągniki Deutz-Fahra

Premierą na polskim rynku będzie także prezentacja ciągnika 7250 TTV wyposażonego w nową skrzynię biegów produkcji SDF. Do tej pory korzystano z produktów ZF.

Ofertę koncernu SDF zamknie ciągnik 8250 TTV.

Deutz-Fahry w Samaszu

Jeśli 11 maszyn na stoisku Deutz-Fahra to dla kogoś mało, to na tej samej hali zapraszamy na stoisko firmy Samasz, na którym pojawią się kolejne zielono-czarne ciągniki Dautz-Fahra, zagregowane oczywiście z maszynami polskiego producenta.

W tym wypadku zobaczymy niesamowitego 6185 RCshift Warrior malowanego w kolorze czarnym oraz 5095 i 7250 TTV.