Mając na uwadze zasadę, że kto stoi w miejscu ten się cofa, firma Kuhn co roku stara się prezentować nowe rozwiązania w swoich maszynach. Nie inaczej będzie również w czasie tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach.

Pług Kuhn Vari Master L „on land”

Nowy model powstał z myślą o pracy z ciągnikami nowej generacji, o mocy od 200 do 300 KM. Pług Master L uzupełnia miejsce w ofercie firmy pomiędzy modelem Master 153 a modelem 183. Ten nowy pług w wersji „on land”, czyli z kołem toczącym się po caliźnie, pozwala na pracę z ciągnikami o szerokich kołach lub szerokim rozstawie osi. Orka „on land” likwiduje niekorzystne ugniatanie dna bruzdy przez koła ciągnika. Taka konstrukcja spełniać ma trzy najważniejsze wymogi rolników pod względem pługów: wydajność powierzchniowa, komfort obsługi i jakość wykonania orki.

Maxima 3: Nowa generacja siewników punktowych

Trzecia już generacja siewników punktowych Maxima zapewniać ma precyzyjny siew przy dużej prędkości, nawet 10 km/h. Ponadto producent zapewnia, że maszyna gwarantuje regularne odstępy między nasionami również w trudnych warunkach glebowych. Dodatkowo beznarzędziowa regulacja ustawień roboczych oraz sterowanie elektroniczne sprawiać mają, że nowa generacja siewników Maxima 3 to maszyny przyjazne dla użytkownika, pozwalające uzyskać najwyższą jakość siewu. Siewniki te są również dostępne w wersji z elektrycznym napędem, który pozwala na regulacje dawki wysiewu z kabiny ciągnika.

Rozsiewacz Axis.2 H EMC + W z systemem Axmat duo

Podczas targów firma Kuhn zaprezentuje nową generację nagrodzonego złotym medalem na targach Agritechnica 2013 systemu Rauch Axmat duo. Dzięki technologii radarowej, Axmat duo wyposażony w ponad 54 czujniki radarowe rozmieszczone na obręczy bezpośrednio pod tarczami wysiewającymi skanuje położenie obrazu rozsiewu w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu skanowania, specjalne oprogramowanie natychmiast rozpoznaje właściwości i zasięg obrazu rozsiewu. W przypadku wykrycia odchyleń, w ciągu ułamka sekundy zostaje obliczone nowe ustawienie dla systemu dozowania nawozu Axis, które jest następnie zdalnie przekazywane przez superszybkie serwomotory SpeedServo. Obraz rozsiewu jest automatycznie korygowany w cyklu sekundowym poprzez regulację punktu spadania nawozu na tarcze po obu stronach oddzielnie.

Siewniki mechaniczne Espro M 3000 C i Espro M 4000 C

Kuhn cały czas rozwija gamę siewników Espro i obecnie została ona powiększona o 2 nowe modele z mechanicznym systemem dystrybucji materiału siewnego. Maszyny zostały zaprojektowane z myślą o gospodarstwach poszukujących prostego i ekonomicznego siewnika do pracy w warunkach uprawy uproszczonej, również z możliwością podsiewu nawozu w jednym przejeździe. Wersja Espro MC jest dostępna w szerokościach roboczych 3 i 4 m z mechanicznym systemem dystrybucji nasion (pojedynczym) lub nawozu i nasion jednocześnie (podwójnym).

Wozy paszowe Profile 2.DS

W odpowiedzi na oczekiwania hodowców, gama wozów paszowych Kuhn powiększa się o nowe modele w linii Profile. Po wprowadzeniu do oferty wozów paszowych Profile ze zbiornikami14, 16 i 18 m3, wyposażonych w poprzeczne przenośniki, teraz w ofercie firmy dostępne są nowe modele, wyposażone w system zadawania paszy z wysypem bezpośrednim na stoły paszowe. Te kompaktowe dwuślimakowe wozy paszowe powstały w oparciu o oczekiwania rolników, którzy chcą stosować system żywienia TMR, jednak ich budynki stawiają znaczne ograniczenia maszynom.


Te i inne ciekawe nowości szerzej opiszemy dla Was po wystawie Agro Show 2018. Zapraszamy zatem do śledzenia portalu farmer.pl i kolejnych wydań naszego miesięcznika.