Agregat uprawowy KMT

Agregat uprawowy KMT 3,5 m to jak obiecuje producent, maszyna która znajdzie swoje zastosowanie w przypadku uprawy przedsiewnej, jak również w przypadku płytkiej uprawy ściernisk. Agregat składa się z rzędu talerzy o średnicy 460 mm, czterech rzędów redlic z gęsiostópkami oraz z podwójnego wału płaskownikowego. Głębokość pracy sekcji talerzowej jest ustalana osobno i niezależnie względem sekcji gęsiostópek. Maszyna ta może zostać wyposażona w siewnik do poplonów.

Producent wycenił wersję 3,5-metrową agregatu KMT na 16 000 zł netto.

 Zestaw uprawowo-siewny SNP

Zaprezentowany został także zmodernizowany pneumatyczny zestaw uprawowo-siewny o oznaczeniu SNP. Maszyna otrzymała przekonstruowaną skrzynię nasienną o pojemności 1200 l.

Modernizacji poddano również sekcję uprawową. Agregat ten jest wyposażony w centralny docisk realizowany mechanicznie i występuje w trzech szerokościach: 2,5, 3 oraz 4 m. Wersja 3 metrowa waży 2600 kg, a producent oszacował jej zapotrzebowanie mocy na 130-150 KM.

Agregat orkowo podorywkowy APSP Premium

Agregat orkowo podorywkowy APSP 3,5 Premium o szerokości 3,5 m to kolejna z nowości. Jego głównym zadaniem jest wykonanie podorywek na głębokość do 15 cm – wraz z bocznymi lemieszami, lub do 30 cm głębokiej uprawy – bez bocznych lemieszy.

Narzędzie to, w prezentowanej szerokości, posiada 12 zębów, a jego waga wynosi około 2400 kg. Zapotrzebowanie na moc waha się w przedziale od 160 do 180 KM. Głębokość pracy agregatu ustalana jest hydraulicznie za pomocą wału, a redlice wyposażone są w zabezpieczenie sprężynowe.

Głębosz GWS

Głębosz GWS to zupełna nowość w ofercie marki Agro-Tom. Istnieje możliwość zaczepienia go zarówno na przedni jak i na tylny TUZ. Możemy zagregować np. go z siewnikiem, lub wyposażyć w przednie, wahliwe koła kopiujące.

W narzędziu zamontowano redlicę o zupełnie nowym kształcie, która spulchnia, przerywa podeszwę płużną, napowietrza, ale nie miesza gleby w czasie pracy. Głębosz występuje w trzech szerokościach roboczych – 2,5, 3 i 3,5 m. Maksymalna głębokość pracy wynosi 60 cm, a dłuta w standardzie napawane są warstwą utwardzającą. Model GWS wyposażony jest w zabezpieczenie sprężynowo ściskowe. W ofercie znajdziemy również wersję GWK, charakteryzującą się zabezpieczeniem kołkowym.

 Agregat do uprawy uproszczonej ATSU

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się jednak siewnik do uprawy uproszczonej ATSU. Maszyna ta została zaprezentowana po raz pierwszy w 2018 roku i obecnie trwają jej intensywne testy, po to aby wyeliminować tzw. choroby wieku dziecięcego. W sprzedaży powinien pojawić się w przyszłym roku, a jego cena będzie oscylowała na poziomie 160 000 zł netto za wersję 3 metrową.

Do obsługi tego siewnika została napisana aplikacja, która pozwala na sterowanie nim przez Bluetooth za pomocą tabletu. Pozwala ona na przeprowadzenie próby kręconej, sterowanie ścieżkami technologicznymi, znacznikami czy chociażby na optymalizację pracy na uwrociu.