Centenario, czyli stulecie, to idealna nazwa dla koncepcyjnego ciągnika, którego źródeł inspiracji należy szukać w serii 90, stworzonej przez Centrum Wzornictwa CNH Industrial. Ta wyjątkowa maszyna nawiązując do kultowej serii ciągników łączy ją z unowocześnionym wzornictwem; ma płynne linie, typowe dla współczesnych ciągników i opływowe nadwozie znane z przedstawionego w ubiegłym roku koncepcyjnego ciągnika z napędem na metan, który również zostanie zaprezentowany na targach EIMA. Nawiązujące do serii 90 naklejki na masce symbolizują tradycje Fiata ciągle żywe we współczesnych maszynach New Holland.

Z okazji jubileuszu 100-lecia produkcji ciągników Fiata, marka New Holland przygotowała program wydarzeń, którego początek przypadnie na listopadowe targi EIMA 2018 i będzie trwał przez cały rok 2019.

– Naszym programem wydarzeń i inicjatyw pragniemy uczcić jubileusz 100-lecia obecności Fiata i New Hollanda w życiu rolników, wspieraniu ich w zwiększaniu wydajności przy mniejszych nakładach, dostarczając im innowacyjne, wydajne i efektywne maszyny. Od samego początku stoimy u boku naszych klientów i będziemy im towarzyszyć również w przyszłości, pamiętając o naszej bogatej tradycji wprowadzania innowacji przy mechanizacji rolnictwa – powiedział Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture.

Wyrazisty kolor terakota, który przez dekady wyróżniał ciągniki Fiata, otrzymał metaliczny połysk, a logotyp na masce łączy charakterystyczny kłos marki New Holland z tradycją stworzoną przez poprzedników. Specjalne naklejki na masce i błotniku symbolizują więź istniejącą pomiędzy współczesnymi ciągnikami a początkowymi modelami Fiata i kultową serią 90. 

Pamiątkowe ciągniki będą dostępne w sześciu modelach ciągników użytkowych, specjalistycznych i gąsienicowych:

- T5.120 EC

- T5.115

- T4.110F z kabiną i T4.110LP ROPS

- T4.110FB ROPS

- TK4.110 ROPS

Każdy ciągnik jest oznakowany indywidualnym numerem limitowanej serii obejmującej 100 ciągników sześciu serii.  

Ciągnik koncepcyjny Fiat Centenario i modele limitowanej serii ciągników Fiat Centenario będą prezentowane przez cały rok 2019 na stoiskach marki New Holland na głównych europejskich wystawach, począwszy od targów EIMA 2018.