Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że nowy model wprowadzono głównie z uwagi na nowe, bardziej rygorystyczne normy spalin. Jednakże nowy, mocniejszy i spełniający aktualne normy silnik to nie jedyna nowość w tym flagowym produkcie. Ładowarka TM420S rozszerza w górę poprzednią gamę modeli kołowych ładowarek z teleskopowym wysięgnikiem.

Z informacji przedstawionych przez firmę wynika, że maszyna legitymuje się silnikiem produkcji JCB o pojemności 4,8 l, spełniającym normę Stage 5 o mocy 129 kW (173 KM). Ponadto ładowarka została wyposażona w pompę hydrauliczną osiągającą wydatek 160 l / min nawet przy niskich prędkościach.

Za przeniesienie mocy na koła odpowiada teraz 8 biegowa przekładnia Powershift, dzięki której można maszynę rozpędzić maksymalnie do 50 km/h. Do sterowania tą przekładnią mogą posłużyć przyciski na joysticku lub też można się przełączyć w tryb automatyczny, który pozwala przejąć maszynie kontrolę na 5 lub wyższym biegu.

Dla większego komfortu pracy operatora maszyna otrzymała kabinę Command Plus. Zapewniać ona ma lepszy widok dzięki powiększonej powierzchni przeszklonej. Oprócz kamery cofania wyposażono ją również w nowe programowalne oświetlenie zapewniające lepszą widoczność we wszystkich kierunkach.