Głębosz MGVS 6 3000

Prezentowana maszyna została wyposażona w 6 zębów. Każdy z nich otrzymał podwójne zabezpieczenie sprężynowe non stop z siłą wyzwolenia na ząb rzędu około 950 kg. Dzięki czemu, jak zaznacza Józef Seidel, dyrektor ds. marketingu, maszyna jest bardzo trwała i wytrzymała.

Wedle zapewnień producenta, minimalne zapotrzebowanie na moc ciągnika w przypadku pracy z tą maszyną wynosi 180 KM. Warto dodać, że sam głębosz waży 1950 kg i został wyceniony na 34 400 zł netto.

Dla wymagających użytkowników

Konstrukcja maszyny powoduje, iż nada się ona doskonale do gospodarstw posiadających ziemie kamieniste oraz ciężkie warunki glebowe. Charakterystycznie wygięte zęby zapewniają lepsze podcięcie gleby bez zbędnego jej mieszania, a dodatkowo pozwalają na uzyskanie niższego zużycia paliwa. Standardem jest wyposażenie maszyny w redlicę dwustronną. Zabieg takim głęboszem pozwoli na napowietrzenie i nawodnienie dolnych warstw gleby.

W ofercie od jesieni

Choć maszyna swoją premierę ma już za sobą, to w oficjalnej sprzedaży pojawi się jesienią. Jak podkreśla producent, w tym czasie głębosz będzie przechodził fazę intensywnych testów polowych. Pierwsze testy już się odbyły, a maszyna została pozytywnie oceniona przez rolników.

Firma Mandam podczas Targów Polagra Premiery 2020 została wyróżniona Medalem Acanthus Aureus za „stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej”.

Poza głęboszem, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, Mandam zaprezentował m.in. brony talerzowe, grubery, kultywatory, czy chociażby wał nożowy.