Dzięki nowemu wielkopowierzchniowemu przetrząsaczowi, Fella wprowadza jedną z najszerszych i najbardziej wydajnych maszyn w segmencie przetrząsaczy zawieszanych na trójpunktowym układzie zawieszenia. Udało się to osiągnąć dzięki 10-wirnikowej konstrukcji o szerokości roboczej bagatela 10,72 m. 

Podczas projektowania maszyny postawiono na stosowane dotychczas rozwiązania, jak system wleczenia z naciskiem i głęboko położony punkt wleczenia. Zupełnie od nowa zaprojektowano natomiast hamulec wahadłowy, który przy tak znacznej szerokości maszyny musi charakteryzować się bardzo wysoką skutecznością. 

Producent wykorzystał krótki, kompaktowy kozioł zawieszenia, dzięki czemu punkt ciężkości znajduje
się blisko ciągnika. Jest to istotne szczególnie w przypadku maszyn tej wielkości, dla zapewnienia stabilności podczas jazdy po zboczach, a także w ruchu drogowym.

Rozkładanie i składanie wirników odbywa się w wygodny sposób synchronicznie za pomocą układu hydraulicznego z kabiny ciągnika, a dzięki podnoszeniu synchronicznemu, również na stoku możliwa jest bezpieczna obsługa. Podczas składania w położenie transportowe (szerokość transportowa to 3 m) uaktywnia się automatyczny układ bezpiecznego wyłączania z ruchem bezwładnym wirników, co chroni maszynę przed uszkodzeniem i ma zapewnić bezpieczny transport po drodze. 

Opcjonalnie przetrząsacz można wyposażyć w hydraulicznie sterowane fartuchy, zapobiegające stratom paszy na krawędziach pola.

Maszyna nie należy do najlżejszych; jej masa to 1535 kg, a więc przeszło 260 kg więcej niż dotychczas największego modelu w ofercie, 8608 DN. Ma to odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na moc; do współpracy z przetrząsaczem potrzebny jest ciągnik o mocy ok. 120 KM.