Od przyszłego roku Lemken Juwel 6 zastąpi znaną od 25 lat serię EurOpal i VariOpal 5 i 6, którą rolnicy cenili za trwałość. Juwel 6 ma zachować dobre cechy i być maszyną jeszcze prostszą w uciągu.

Nowy Juwel 6 z średnicą ramy 11 cm i wysokością 80 cm, ma być dostępny od 3 do 5 skib. W wersji M można mechanicznie ustawić cztery różne szerokości robocze na korpus.  Z kolei Juwel 6 M V będzie oferowany z bezstopniową hydrauliczną regulacją szerokości roboczej. Opcjonalnym dodatkiem będzie hydrauliczne obracanie ramy.

Nowy pług to młodszy brat pługów Juwel 7, 8 i 10. fot. mat. prasowe
Nowy pług to młodszy brat pługów Juwel 7, 8 i 10. fot. mat. prasowe

W połączeniu z zestawem elektronicznym iQblue Connect będzie można go w prosty sposób przekształcić w inteligentny pług ze sterowaniem ISOBUS i podłączyć do systemu zarządzania gospodarstwem.

Podstawowe wyposażenie obejmuje sprawdzone korpusy Dural. Dostępna wersja DuraMaxx wykonana ze specjalnie hartowanej stali, spełnia najwyższe wymagania wytrzymałościowe.

W przypadku bardzo zakamienionych gleb, producent zaleca doposażenie w mechaniczne zabezpieczenie przeciążeniowe non-stop. Podobnie jak w przypadku wszystkich zawieszanych pługów obracalnych firmy Lemken, jest dostępny system regulacji Optiquick, za pomocą którego można regulować szerokość przedniej skiby oraz linię uciągu w maszynie.

Wszystkie pługi zawieszane Lemken są również wyposażone w nowe koło wahadłowe, które można regulować na głębokość bez użycia dodatkowych narzędzi. Amortyzacja hydrauliczna poprawia również komfort pracy.

Juwel 6 nadaje się do ciągników od 70 do 130 KM i będzie dostępny od marca 2023 r.