Centaya Special oferowana jest ze zbiornikami o pojemności 1000 lub 1500 l oraz w szerokości roboczej 3 m. Pneumatyczny siewnik nabudowany można wyposażyć w redlicę jednotarczową RoTeC lub w redlicę dwutarczową TwinTeC Special.

Amazone Centaya 3000 Special

W nowym siewniku głowicę rozdzielającą zamontowano za zbiornikiem ziarna bezpośrednio nad redlicami. Zdaniem producenta taki układ zapewnia krótki czas transportu nasion. Zbiornik jest umieszczony daleko z przodu, dzięki czemu zapewnia środek ciężkości blisko ciągnika.

Inżynierowie Amazone zadbali także o bardzo duży otwór zasypowy o wymiarach 2,30 x 0,84 m, co ma  umożliwić szybkie i wygodne napełnianie, nie tylko z big-bagów, ładowaczy czołowych, ale także z małych worków. Głęboki wierzchołek zbiornika i strome ściany zbiornika niezawodnie prowadzą nasiona do dozownika. Ponadto ta konstrukcja oznacza, że ​​w zbiorniku pozostają tylko niewielkie ilości resztek.

Comfort-Pack w połączeniu z terminalem TwinTerminal 3.0 umożliwia łatwe przeprowadzenie próby kręconej fot. mat. prasowe
Comfort-Pack w połączeniu z terminalem TwinTerminal 3.0 umożliwia łatwe przeprowadzenie próby kręconej fot. mat. prasowe

Siewnik nabudowany Centaya Special jest sterowany przez ISOBUS.  Zdaniem producenta, autorskie oprogramowanie Amazone umożliwia intuicyjną obsługę przez operatora. W połączeniu z TwinTerminal maszynę można szybko i łatwo przygotować do siewu.

Redlice jednotalerzowe lub dwutalerzowe

Centaya Special może być wyposażona w redlicę jednotalerzową RoTeC lub w redlicę dwutalerzową TwinTeC Special.

Jak zaznacza producent, redlice RoTeC są bezobsługowe i sprawdzają się nawet przy dużej ilości słomy i resztek roślinnych. Tarcza ograniczająca głębokość Control 10 lub rolka ograniczająca głębokość Control 25 zapobiegają przywieraniu gleby do tarczy wysiewającej, zapewniając w ten sposób precyzyjne utrzymywanie ustawionej głębokości siewu. Do wyboru rozstawy rzędów 12,5 cm i 15 cm.

Z kolei redlice dwutalerzowe TwinTeC Special mają zapewnić precyzyjne odkładanie nasion nawet przy wyższych prędkościach roboczych i na nierównych polach. Duża w tym zasługa średnicy talerza wynoszącej 340 mm i dociskowi redlicy do 40 kg. W tym wypadku rozstaw rzędów wynosi 15 cm.

Szybkie podłączanie QuickLink

Siewnik nabudowany Centaya Special został wyposażony w system szybkozłączy QuickLink. Dzięki temu w sposób łatwy i szybki, a do tego bez użycia dodatkowych narzędzi, można podłączyć go do różnych maszyn uprawowych Amazone.

Dzięki systemowi QuickLink podłączanie i odłączanie siewnika od maszyny uprawowej jest szybkie i łatwe fot. mat. prasowe
Dzięki systemowi QuickLink podłączanie i odłączanie siewnika od maszyny uprawowej jest szybkie i łatwe fot. mat. prasowe

W zależności od warunków glebowych można go łączyć z szerokim przekrojem bron wirnikowych, jak również z kompaktową broną talerzową CombiDisc do pracy na bardzo lekkich glebach.