Od Australii przez Europę Środkową po Amerykę Północną - rolnicy znają już i polegają na siewnikach Horsch Avatar.

Nowy Avatar 18 M posiada trzykomorowy system z trzema oddzielnymi komorami o znacznie większej pojemności zbiornika niż w dostępnych dotychczas na rynku maszynach. Zbiorniki mają pojemność: 2000 l, 5300 l i 5300 l, co umożliwia niezależne i precyzyjne dozowanie do trzech składników.

Jednocześnie realizowany jest wysiew przy pomocy sprawdzonych redlic siewnych SingleDisc. Jak zapewnia producent, gwarantują one precyzyjne rozmieszczenie nasion w celu uzyskania najlepszych wschodów. Te jednotarczowe redlice można indywidualnie dostosować do różnych warunków glebowych. 

Redlice Single Disc, fot. Horsch
Redlice Single Disc, fot. Horsch

Nowe warianty wyposażenia uzupełniają nową koncepcję maszyny. Opcjonalne urządzenie ważące pozwala zobaczyć operatorowi siedzącemu w ciągniku, ile masy znajduje się w zbiorniku, a tym samym oprócz standardowego obliczania zapewnia dodatkową pewność obliczania co do pozostałej ilości materiału.

Duże opony podwozia minimalizują nacisk na glebę, co chroni ją nawet wówczas, gdy zbiornik jest pełny lub kiedy ziemia jest mokra.

Horsch Avatar z nową ramą i potrójnym zbiornikiem, fot. Horsch
Horsch Avatar z nową ramą i potrójnym zbiornikiem, fot. Horsch

Dodatkowe wyposażenie, takie jak system ledowych reflektorów WorkLight Pro, umożliwia jazdę również w nocy. Jest to szczególnie korzystne dla dużych gospodarstw, gdzie praca w okresie siewów często odbywa się 24 godz. na dobę. Oświetlenie daje dobry widok na redlice siewne i maszynę.

Avatar 18 M, fot. Horsch
Avatar 18 M, fot. Horsch

Dodatkowo dla Avatara 18 M opcjonalnie dostępne są przednie gwiazdy czyszczące, które usuwają z obszaru siewu pozostałości organiczne. Avatar 18 M jest standardowo wyposażany w możliwość wyłączania połowy szerokości roboczej, co dla operatora pracującego na uwrociu albo w klinie oznacza oszczędność materiału siewnego lub nawozu.

Obecnie Avatar M jest dostępny w szerokości roboczej 18 m.