Premierowy terminal sterujący dla przyczep samozbierających Schuitemaker Rapide serii 100 i 1000 to unikalne połączenie joysticków i 7-calowego ekranu dotykowego, które pozwala operatorowi w pełni skoncentrować się na otoczeniu i procesie zbioru.

Oprogramowanie zastosowane w sterowniku Schuitemaker DoubleTouch Control oferuje możliwość personalizacji ustawień. W rezultacie przyczepa Rapide serii 100/1000 wykonuje dokładnie to czego w konkretnej sytuacji chce operator i wymagają warunki zewnętrzne.

Szukasz maszyn rolniczych? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Dzięki wizualnej informacji zwrotnej na skrzynce sterowniczej użytkownik widzi na ekranie terminala wszystko, co powinien w danej chwili wiedzieć o przebiegu procesu zbioru. I tak przykładowo, operator w trakcie rozładunku widzi na terminalu jakie jest położenie tylnej klapy dzięki pomiarowi za pomocą czujnika kątowego.

Sprawdź jak rozwinąć swoje gospodarstwo rolne!

Nowy terminal Schuitemaker jest ponadto zabezpieczony przed nieprawidłową obsługą. Audiowizualne informacje zwrotne wskazują, kiedy i gdzie zadziała zabezpieczenie. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom i zawsze zapewnia pełną kontrolę nad zaczepioną maszyna.

Co istotne, interfejs sterownika Schuitemaker DoubleTouch Control może być podłączony do magistrali Isobus. Można go również zainstalować we wszystkich modelach przyczep Rapide 100 i 1000 wyprodukowanych od 2020 roku.