Taki odkurzacz przemysłowy jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach, dzięki specyficznym rozwiązaniom może pracować z pyłami czy płynami często występującymi w rolnictwie. Podstawowa różnica w porównaniu do odkurzaczy przeznaczonych do zastosowań domowych, to większa moc silnika, a co za tym idzie większa moc ssąca. 

Odkurzacz Master Vac przedstawiony na zdjęciach, jest wyposażony w trzy silniki o łącznej mocy 3,45 kW. Każdy z nich można uruchomić niezależnie i w ten sposób zwiększać moc ssącą urządzenia. Gdy  wszystkie trzy silniki pracują z pełną mocą siła ssąca odkurzacza wynosi 2500 mm słupa wody. W ciągu godziny MasterVac jest w stanie "przefiltrować" 540 m3 powietrza.

Powierzchnia filtra ssącego wynosi 8000 cm2 i dodatkowo na zewnątrz znajduje się dźwignia, którą można oczyścić jego powierzchnię podczas pracy. Pozwala to na wydajne zbieranie nawet drobnych pyłów jakie często występują w rolnictwie. Wszelkie zanieczyszczenia spadają do zbiornika o pojemności wynoszącej w zależności od modelu do 120 l. Aby opróżnić zbiornik wystarczy jeden ruch dźwigni, który powoduje odpięcie zbiornika od odkurzacza. W celu ułatwienia manewrowania zbiornikiem został od zaopatrzony w kółka skrętne.  

Cały odkurzacz również porusza się na kółkach. Jest wyposażony w wygodne uchwyty ułatwiające transport oraz miejsce na odłożenie, przewodu zasilającego, węża ssawnego i różnych końcówek sprzątających. Wąż ssawny ma długość 8 metrów, co pozwala na wygodne używanie podczas porządków np. w ciągniku, ale jeśli zajdzie taka potrzeba można go przedłużyć o kolejne 8 metrów ( trzeba się jednak wtedy liczyć, ze spadkiem siły ssącej).  Odkurzacz można wykorzystywać do sprzątania każdego rodzaju zanieczyszczeń łącznie z wszelkiego rodzaju pyłami oraz płynami. Urządzenie sprawdzi się więc doskonale zarówno podczas sprzątania warsztatu czy ciągnika jak również pomieszczeń inwentarskich czy tez silosów zbożowych czy linii transportujących zboże czy tez wszelkiego rodzaju ciągów technologicznych związanych z zaprawianiem nasion.