Jak podkreślał dyrektor handlowy Wielton Agro Dariusz Porzuczek, decyzja o rozpoczęciu produkcji przyczep rolniczych podjęta 10 lat temu przez zarząd spółki z Pawłem Szataniakiem na czele była podyktowana chęcią utrzymania zasobów firmy po kryzysie jaki nastąpił w tamtym czasie w branży samochodowej w tamtym czasie. 

Jak wspomina Porzuczek, tempo prac jakie narzuciła sobie firma Wielton było imponujące, gdyż w lutym 2009 została podjęta decyzja, a już w maju tego samego roku fabrykę opuściła pierwsza przyczepa. Jakim sukcesem rynkowym jakim okazało się postawienie na branżę agro niech świadczy fakt, ze już w roku 2010 firma dostarczyła klientowi 1000 przyczepę. Obecnie oferuje rolnikom przyczepy skorupowe, tandemowe, przyczepy dwuosiowe z obrotnicą oraz platformy do przewożenia bel i wózki dolly umożliwiające użytkowanie w rolnictwie naczep samochodowych.

Obecnie przyczepy oferowane pod marką Wielton Agro stanowią około 7-8% rynku przyczep rolniczych w Polsce, a w roku 2018 zarejestrowano ich aż 397. Około 80%  z nich stanowiły przyczepy platformowe do przewozu bel oraz najbardziej popularne w Polsce przyczepy dwuosiowe z obrotnicą, które stanowią ponad 60% sprzedanych produktów. Jak podkreślał rynek przyczep jest jednak bardzo zmienny i od kilku lat daje się zauważyć wśród rolników zwiększone zainteresowanie przyczepami o coraz większych pojemnościach oraz powolne odchodzenie od przyczep dwuosiowych na rzecz przyczep skorupowych o dużej ładowności. 

W ciągu tych 10 lat Wielton Agro sprzedał 4868 sztuk swoich produktów i jak podkreślał dyrektor handlowy stał się marką globalną rozpoznawalną i uznaną przez rolników na całym świecie. Eksport produktów zwiększył się z 5% w roku 2010 do 60% w roku 2018. W eksporcie dominowały przyczepy platformowe do bel, które stanowiły 54% wszystkich sprzedanych produktów.

Nowy szef obsługi posprzedażnej Sergiusz Mitek, postawił sobie za cel usprawnienie obsługi klientów, poprawę dystrybucji i logistyki części oraz uruchomienie profesjonalnego serwisu fabrycznego dysponującego niezbędną wiedzą i doświadczeniem oraz zapleczem technicznym w postaci fabryki. Wszelkie naprawy gwarancyjne mają być realizowane w terminie 14 dni od terminu przyjęcia zgłoszenia. Wielton Agro powołał także do życia Zespół Badań i Rozwoju pod kierownictwem Mariusza Kuźbińskiego, który wraz z konstruktorem i technologiem będzie odpowiadał za optymalizowanie produkcji przyczep, poprawę jakości produktu i wprowadzanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych.

Prezes zarządu Wielton S.A Mariusz Golec w swoim wystąpieniu podkreślił, że w ciągu ostatnich 10 lat firma bardzo się zmieniła, jest teraz czterokrotnie większa, działa globalnie i zatrudnia ponad 3000 pracowników w kilkunastu krajach. Tak szybki wzrost był możliwy dzięki akwizycjom jakich dokonała. Przejęła kilka firm produkujących naczepy i przyczepy miedzy innym we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. W tym ostatnim kraju wprowadzi w tym roku przyczepy skorupowe dedykowane dla rolnictwa pod marką Fruehauf.

Firma Wielton od zawsze słynęła z używania do montażu w swoich produktach elementów pochodzących od najlepszych producentów, wszystko po to aby końcowy użytkownik mógł cieszyć się z jak największej niezawodności produktu. Aby utrzymać wysoką jakość firma inwestuje w robotyzację i posiada już 45 robotów przemysłowych pracujących przy spawaniu, śrutowaniu oraz lakierowaniu poszczególnych elementów. Aby pozyskać przyszłe kadry firma utworzyła klasę patronacką w której młodzi ludzie mogą się kształcić wykorzystując najnowsze urządzenia.