W tym roku na targach Opolagra wystawiło się ponad 430 firm, a powierzchnia wystawy sięgnęła 45 ha. Opolagra to przede wszystkim gratka dla wszystkich zainteresowanych techniką rolniczą. Maszyny można oglądać nie tylko na stoiskach, ale również na polach pokazowych. 

W codziennym programie targów znajdują się takie pozycje jak: pokaz stabilizacji belki polowej opryskiwaczy przejeżdżających przez tor przeszkód, koszenie, przetrząsanie i zbiór zielonek oraz pokaz pracy maszyn uprawowych.

Można również zauważyć coraz większy nacisk kładziony na rolnictwo precyzyjne. Charakterystycznymi punktami w programie imprezy są konferencje i pokazy związane z wykorzystaniem dronów rolniczych (UAV).

Nie zawiodą się też hodowcy bydła. Na ringu prezentuje się około 100 szt. bydła mlecznego, gdzie oceniane są najpiękniejsze zwierzęta. Z myślą o hodowcach na terenie targów organizowany jest również pokaz pracy wozów paszowych.

Dzisiaj (niedziela - 14.06.2015) ostatni dzień Opolagry 2015. Targi otwarte są do 18.00. Warto odwiedzić tę imprezę pod Opolem. Czekamy na Was również na stoisku Farmera.