W ramach targów Agrotech 2022 w Kielcach na stoisku marki New Holland znaleźliśmy bardzo ciekawe oraz nietypowe opony, a właściwie opono-gąsienice.

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Opono-gąsienice Trelleborg PnueTrac

Trelleborg PneuTrac to opony niskociśnieniowe, których charakterystyka zbliżona jest do charakterystyki pracy ciągnika poruszającego się na gąsienicach.

Zdaniem Kamila Deląga, reprezentującego firmę New Holland, opony te oferują o 25 proc. większą powierzchnię styku z podłożem w stosunku do standardowych opon, co przekłada się na mniejsze ugniatanie gleby, a także lepszą trakcję, a tym samym i niższe zużycie paliwa.

Co równie ważne, opony nie ograniczają w żaden sposób ciągnika podczas poruszania się po drogach publicznych - są one bowiem homologowane do 40 km/h, tak samo, jak klasyczne opony.

Nie da się ukryć, że opony Trelleborg PneuTrac cieszyły się na targach sporym zainteresowaniem zwiedzających.

Szukasz części do maszyn rolniczych? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna! 

Stosowane w ciągnikach sadowniczych

Na ten moment opony Trelleborg PneuTrac dedykowane są do ciągników New Holland serii T4.F, a więc do traktorów sadowniczych.

Opony zostały zeprezentowane na ciągniku T4.120F, a ich rozmiar z tyłu wynosił 420/70 R28. Jest to tym samym pierwszy traktor w Polsce z takimi kołami. Do regularnej sprzedaży opcja ta trafi w połowie roku.

Czy w przyszłości opony PneuTrac zostaną zaoferowane również w pozostałych modelach ciągników New Holland? W tej chwili nie wiemy, ale widząc ich zalety, chyba możemy się spodziewać takiego ruchu ze strony producenta w przyszłości.