Opryskiwacz po raz pierwszy został zaprezentowany w lutym na targach SIMA w Paryżu. W Polsce będzie można go zobaczyć podczas jesiennej wystawy Agro Show w Bednarach.

Metris jest efektem rozwoju linii opryskiwaczy po zakupie fabryki Blanchard przez Grupę Kuhn w listopadzie 2008 roku. Swoją wielkością i wyposażeniem Metris ulokował się w ofercie pomiędzy modelami Atlantique/Grand Large a największym modelem Oceanis. Opryskiwacz jest skierowany do gospodarstw rolnych prowadzących produkcję roślinną lub mieszaną.

Opryskiwacz Metris jest wyposażony w rozwiązania stosowane w innych modelach opryskiwaczy zaczepianych Kuhn, m.in.:

•    Zbiornik poliestrowy 4100 l produkowany metodą wtryskiwania. Bardzo gładka wewnętrzna powierzchnia ścianek ułatwia mycie. Wewnętrzne przegrody ograniczają gwałtowne ruchy cieczy w zbiorniku, tym samym zapewniając maszynie dużą stabilność.

•    Zbiornik na wodę do płukania o pojemności 450 l został umieszczony centralnie z tyłu maszyny. Taka pozycja poprawia rozłożenie ciężaru maszyny oraz umożliwia zastosowanie głębszego odpływu, pozwalającego zminimalizować pozostałości cieczy roboczej w zbiorniku.  

•    Bardzo kompaktowa konstrukcja: odległość osi od ucha zaczepu wynosi 4.35 m, zapewnia łatwiejsze manewrowanie maszyną, zapobiegające uszkodzeniom roślin na uwrociach.

•    4 modele aluminiowych belek polowych o szerokościach od 18 do 36 m pozwalają dostosować maszynę do każdego gospodarstwa.

•    System stabilizacji belki polowej Equilibra zapewnia pełną amortyzację 3D.

W opryskiwaczu zastosowano też nowy, wygodny panel zaworów, belki polowe, które po złożeniu nie przekraczają szerokości opryskiwacza, pełną amortyzację konstrukcji oraz odwracalny dyszel pozwalający na agregowanie z różnymi ciągnikami.

Ponadto opryskiwacz może być wyposażony w różne opcje w zależności od potrzeb klienta: kontrolę oprysku w sekcjach GPS, automatyczne płukanie, automatycznie sterowaną skrętną oś oraz system H-MATIC (sterowanie wysokością belki polowej na uwrociach).