Do szerokiej palety profesjonalnego osprzętu do mikrociągników Yamaha, Techlander dołączył teraz wydajne opryskiwacze zaczepiane. Zbiornik opryskiwacza ma aż 400 litrów, dzięki czemu można nim opryskać nawet kilka hektarów na przykład zwalczając glifosatem samosiewy rzepaku.

Za wytworzenie odpowiedniego ciśnienia cieczy roboczej odpowiada pompa Annovi&Reverberi AR503 o maksymalnej wydajności 54 l/min. Jej napęd pochodzi z silnika spalinowego Briggs&Stratton o mocy 9 KM.

Belka opryskowa ma szerokość 6 m i jest składana na trzy części (trzy sekcje robocze). Wysokość położenia belki reguluje się ręcznym mechanizmem. Przewód doprowadzający ciecz do rozpylaczy jest wykonany ze stali kwasoodpornej.

Zastosowane rozpylacze to płaskostrumieniowe produkty firmy Lechler. Rozdzielacz firmy Arag umożliwia podłączenie dodatkowego przewodu, który może służyć do zasilania cieczą roboczą lancy.

Cała konstrukcja opiera się na ramowym podwoziu na kołach 23x8.5-12.6 z regulowaną szerokością rozstawu. Opryskiwacz ma długość 265 cm i szerokość 205 cm. Z mikrociągnikiem Yamaha sprzęgany jest za pomocą zaczepu kulowego o średnicy 50 mm. Masa urządzenia bez cieczy to 300 kg, a nacisk na hak jest niemal trzykrotnie niższy – 80 kg.

Od kiedy na rynku pojawiła się firma TechLander, pojazdy terenowe Yamahy coraz częściej są wykorzystywane w rolnictwie, branży komunalnej i budowlanej. Dodatkowy osprzęt daje bowiem możliwość zupełnie inny charakter, nie tylko rekreacyjny, ale również w pełni użytkowy.