Choć do rozpoczęcia prac wiosennych pozostało jeszcze co najmniej kilka tygodni, warto zgromadzić zapas paliwa już teraz. Kupując olej napędowy do końca stycznia, można liczyć na dość szybki zwrot części akcyzy, tj.  w dniach od 1 do 30 kwietnia br.

Dotyczy do faktur za zakupione paliwo w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. Wniosek o zwrot wraz z załączonymi fakturami potwierdzającymi zakup oleju napędowego trzeba złożyć w okresie od 2 do 27 lutego. 

Jeśli natomiast zakupu paliwa dokonamy już choćby na początku lutego, takie faktury będzie można rozliczyć dopiero w sierpniu, a koszt części zapłaconej akcyzy zostanie zwrócony do końca października.

Stawka zwrotu na rok 2015 pozostaje bez zmian, tj. na poziomie 0,95 zł/litr oleju napędowego. Kwota limitu również nie zmieniła się i wynosi 81,70 zł/ha. 

Warto dokonywać zakupu w ilościach hurtowych. W porównaniu do cen detalicznych na stacjach paliw, cena może być niższa nawet o  5-10 proc., a dodatkowym atutam jest często dostawa na miejsce w cenie zakupionego paliwa.