27 października zapraszamy do Jachranki k. Warszawy na konferencję Narodowe Wyzwania w Rolnictwie 2022. W programie wydarzenia będzie też tradycyjnie blok Techniki rolniczej, a w nim sporo nt. rolnictwa precyzyjnego. Temat dzisiaj szczególnie istotny w kontekście bardzo wysokich cen środków do produkcji rolnej, w tym przede wszystkim nawozów, nasion, paliw.

Okazuje się jednak, że wielu rolników ciągle nie wykorzystuje korzyści jakie dają nowoczesne technologie, które często uważane są jako drogie, skomplikowane i problematyczne w użytkowaniu. Czy tak jest rzeczywiście? Ile to tak naprawdę kosztuje i czy można to jakoś uprościć? O tym porozmawiamy podczas debaty "Rolnictwo precyzyjne, gromadzenie informacji, ich przetwarzanie i wykorzystywanie w zarządzaniu produkcją rolną".

Podczas debaty poruszymy takie zagadnienia jak:

  • Maszyny na przyszłość: które?
  • Najnowsze technologie w technice rolniczej – synergia między nimi.
  • Zarządzanie informacją i optymalizacja jej wykorzystania wobec warunków pogodowych.

W konferencji będą uczestniczyli przedstawiciele firm oferujących nowoczesne rozwiązania techniczne, będą też przedstawiciele świata finansów i oczywiście rolnicy-praktycy, którzy w swoich gospodarstwach wykorzystują najnowsze rozwiązania rolnictwa precyzyjnego. Zastanowimy się, czy i jakie ewentualnie "zabawki" mają sens w przypadku gospodarstw o powierzchni kilkunastu-, kilkudziesięciu hektarów.

Dokładna agenda wydarzenia znajduje się TUTAJ. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!