Wrażenia z targów, zarówno wśród odwiedzających jak i wystawców są pozytywne. W 10 pawilonach swoje stoiska miało 300 firm z 16 krajów. Było na co popatrzeć. Przez 4 dni imprezy najnowszą ofertę maszyn i urządzeń dla rolnictwa obejrzało około 40 tys. osób.

- Zauważyliśmy wzrost frekwencji zwiedzających w stosunku do edycji targów Polagra Premiery w 2010 roku, co przekłada się na efekt handlowy widoczny po liczbie przygotowanych ofert podczas targów. Podziękowania należą się organizatorom wystawy, którzy dołożyli wszelkich starań by tegoroczne targi były owocne zarówno dla wystawców jak i klientów – mówi Tomasz Kozieł, szef Marketingu New Holland. Jednocześnie zwraca uwagę, że głównym celem obecności na targach była prezentacja nowości produktowych. - Skupienie się na tzw. premierach rynkowych sprawiło, że klienci natychmiast zauważyli innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowych seriach ciągników New Holland. Targi były dla nas również doskonałą okazją do licznych rozmów z klientami na temat technologii EcoBlue. Zakładaliśmy, że wielu klientów będzie podczas tych targów szukało informacji w zakresie norm emisji spalin Tier4 i technologii SCR, dlatego też nasi przedstawiciele brali udział w konferencjach poświęconych tej tematyce - dodaje Kozieł.

Warto dodać, że coraz większy odsetek zwiedzających, to goście zza granicy. Przyjechali oni m.in. z Austrii, Belgii, Czech, Francji, Litwy, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Oprócz niemal 200 nowości z techniki rolniczej, były również stoiska, na których można było zapoznać się z najnowszymi odmianami roślin uprawnych i nawozów.

Ważnym elementem wystawy były wydarzenia towarzyszące – warsztaty, debaty, konkursy i konferencje. Zabrano głos m.in. w sprawie energetyki w rolnictwie, omawiano perspektywy rynku zbóż i upraw rzepaku. Podniesiono problem znaczenia i przyszłości dużych dzierżaw w Polsce oraz rosnących cen paliwa. Rozmawiano o tym, jak oszczędnie pod względem zużycia paliwa pracować ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi.

O wspólnej polityce rolnej po 2013 r. debatowała młodzież. Tradycyjnie na targach miał miejsce Europejski Dzień Młodego Rolnika, na który do Poznania zjechali młodzi gospodarze z całej Europy.

Dodatkową atrakcją targów były bezpłatne porady stylistek i wizażystek. Chętne panie mogły się oddać w ręce specjalistów i przejść metamorfozę wizerunku. Wszystko to w ciepłej aranżacji wygodnych kanap i aromacie serwowanej, pysznej kawy. Tuż obok miały miejsca także stoiska z żywnością regionalna, rękodziełem, biżuterią i wyroby artystycznymi.

Podczas indywidualnych konsultacji, spotkań i wspólnych dyskusji było można poznać tajniki mody, makijażu i pielęgnacji, odpowiedniego doboru stroju, fasonu i kolorów. Podczas wydarzenia wizażystki i stylistki przeprowadzały metamorfozy wizerunku, a wszystko to w aranżacji wygodnych kanap, gdzie serwowana była aromatyczna kawa.