Sprawdzone rozwiązanie odpowiadające za kopiowanie terenu znalazło zastosowanie w nowej serii kosiarek Master obejmującej pięć modeli: kosiarki dyskowe Novacat 261, 301 i 351 Alpha Motion Master oraz dwóch kosiarkach bębnowych Eurocat 311 Alpha Motion Master i Eurocat 311 Alpha Motion Plus Master.

Nowe modele  Master są montowane na ciągniku na zaczepie trzypunktowym. Krótki kozioł zawieszenia przesuwa kosiarkę o 34 cm bliżej ciągnika – przesunięciu w stronę ciągnika ulega przez to również punkt ciężkości. W stosunku do kosiarek Novacat Alpha Motion zredukowany został również ciężar kosiarek.

Wysokość uniesienia w pozycji transportowej wynosi we wszystkich modelach 30 cm. Doposażenie modeli  Alpha Motion Master w spulchniacz ED czy zgniatacz RCB jest ze względu na ograniczoną ramę nadbudowy niemożliwe.

Dzięki wyposażeniu w nowy kozioł zawieszenia i optymalizację nowe modele kosiarek mogą współpracować efektywnie również z mniejszymi ciągnikami z ogumieniem z przodu do maksymalnie 28''.

Podczas gdy w przypadku tradycyjnego zawieszenia na nierówności  reaguje tylko ramię cięgna zaczepu, przy koźle zawieszenia Alpha Motion do nierówności dopasowuje się cała rama nośna. Każdy ruch kosiarki wpływa na ramię nośne i skutkuje „pływającym cięciem“. Przy opadającym terenie pochyla się, a gdy teren się wznosi rama unosi się również. Dzięki temu darń nie jest narażona na uszkodzenia i przez kopiowanie ukształtowania terenu jest dobrze chroniona – również przy dużej prędkości jazdy i wilgotnej glebie.

Konstrukcja ta również skutecznie chroni kosiarkę przed kolizją z glebą. Płynne prowadzenie  przyczynia się również do większej żywotności części zamiennych i elementów konstrukcyjnych maszyny.