Pöttinger wprowadza na rynek nowe modele w wersji kombi: Europrofi 4510, 5010 i 5510. Nowa maszyna jest wypodażona w 39 noży aby zapewnić lepszą wydajność cięcia i zwiększyć elastyczność zastosowania.

Austriackiemu producentowmi udało się połączyć w nowej przyczepie sprawdzone rozwiązania techniczne takie jak wychylenie belki nożowej „Easy Move" z zupełnie nowymi, jak podwójny nóż z indywidualnym zabezpieczeniem.

Mimo zwiększenia wydajności cięcia zapotrzebowanie na moc pozostało na poziomie poprzednich modeli przyczep. Podobnie jest z siłą uciągu.

Dla dobrego kopiowania terenu i jednocześnie zbioru czystej paszy, w nowym modelu pozostawiono sprawdzony już 6-rzędowy wahliwy podbieracz z dwustronnym sterowaniem krzywką. Nowym rozwiązaniem jest blacha uderzeniowa jak również dodatkowa rolka koła kopiującego. Prowadzenie w równoległoboku dodatkowej rolki koła kopiującego, jak również niezależna praca przednich kół kopiujących to rozwiązania charakterystyczne wyłącznie dla Pöttingera.

Rolka koła kopiującego może być podniesiona do 50 mm w górę. Zalety tego rozwiązania widać szczególnie w trudnych warunkach pracy gdy ślad koła ciągniki ciągnika jest głęboki, a podbieracz nie zapada się w jego śladzie i precyzyjnie pobiera zieloną masę. Nowa rolka koła kopiującego będzie dostępna od jesieni 2013 we wszystkich modelach rotorowych Pöttinger.

Inne nowe rozwiązania to na przykład napęd rotorowy przekładni bocznej zamiast łańcucha, dopasowany do mocy do 220 KM. Kolejne to rotor załadunkowy wyposażony w osiem rzędów palców (średnicy 800 mm), grubości 25 mm z asymetrycznie uporządkowanymi nożami, co ma zagwarantować wysoką jakość cięcia przy niskim zapotrzebowaniu mocy.

Belka nożowa z 35 nożami zapewnia teoretyczną długość cięcia 39 mm: nowy Europrofi Combiline tnie więc krócej o 15 procent. Jako wyposażenie dodatkowe w ofercie opatentowany podwójny nóż o dwukrotnie dłuższym okresie eksploatacji.

Podłoga rusztowa została obniżona z przodu o 150 mm. Dzięki temu było możliwe założenie ogumienia 710/45R22,5 przy którym przyczepa stoi prosto. Masa zielona jest przesunięta w tył, co sprzyja procesowi równomiernego rozładunku. Ponadto łańcuch podłogi został wzmocniony i jego grubość wynosi teraz 10 mm.

Dwufunkcyjna klapa przednia umożliwia szybkę zmianę między przyczepą silosową i przyczepą objętościową kombi: klapa zagęszczająca jest sterowana hydraulicznie i ustawiana w każdej żądanej pozycji. Przednia ściana jest łamana, co daje dobry wgląd z kabiny ciągnika na przestrzeń załadunkowa.

Automatyka załadunku jest wyposażona w dwa punkty pomiarowe. Zagęszczenie jest regulowane przez sprężyny i w ten sposób może być optymalnie dopasowane do wydajności ciągnika.