"Farm Machine 2022" to międzynarodowa nagroda przyznawana za nowości i innowacje w technice rolniczej. Dotychczas była znana pod nazwą ,,Maszyna Roku".

Nagroda stanowi cenne wyróżnienie w branży maszyn rolniczych i jest przyznawane przez dziennikarzy specjalizujących się w technice rolniczej, pochodzących z wydawnictw z różnych krajów. W każdej z 12 kategorii (plus nagroda publiczności) jest wybierany zwycięzca.

Jury przyznając tę nagrodę wyróżniło wyjątkowość, nowy koncept napędu, optymalne przenoszenie mocy i pozostałe, innowacyjne bazowe komponenty wielofunkcyjnej przyczepy rotorowej.

Jumbo - przeszłość pełna sukcesów

 Produkcja przyczep Jumbo rozpoczęła się w 1999 r., a w 2009 r., maszyna ta na targach Agritechnica zdobyła srebrny medal za automatyczną ostrzałkę Autocut i została również wybrana ,,Maszyną Roku 2010".

Przyczepy Jumbo są produkowane już przez 23 lata fot. mat. prasowe
Przyczepy Jumbo są produkowane już przez 23 lata fot. mat. prasowe

Pöttinger na przestrzeni lat dostosował nowe Jumbo serii 7000 do maksymalnej mocy ciągników 500 KM. Liczne nowe rozwiązania (ruchoma ściana przednia, inteligentna automatyka załadunku, hydraulicznie sterowany podbieracz krzywkowy, dodatkowa rolka kopiująca, nowy rotor i wiele innych) sprawiły, że efektywność procesu zbioru została wyraźnie zwiększona. Nowy design flagowego produktu Pöttinger cieszy również oko i jak zapewnia producent, daje przyjemność z pracy.

- To szczególne wyróżnienie jest dla nas dobrym sygnałem, że obrany przez nas kierunek rozwoju najnowszej generacji przyczep Jumbo jest właściwy. Najwyższa jakość paszy i opłacalność, jaką daje zastosowanie przyczepy sprawia, że ta technologia jest jeszcze bardziej atrakcyjna - podkreślili przedstawiciele firmy podczas wirtualnego odbioru nagrody.

Szeroki wybór maszyn rolniczych znajdziecie na Giełdzie Rolnej.