Nowa brona wirnikowa Pöttinger  Lion 302.12 oferuje 20 proc. więcej elementów roboczych na takiej samej szerokości roboczej aniżeli w maszynach 10-wirnikowych. Oznacza to osiągnięcie lepsze rozdrobnienie grud.

Maszyna została skonstruowana specjalnie do przygotowania gleby pod uprawę warzyw i ziemniaków. Zastosowane nowe rozwiązanie ma zapewnić dobre efekty kuszenia również na ciężkich gliniastych glebach. Producent zapewnia, że dodatkową zaletą brony jest uzyskanie dobrego efektu kruszenia  przy zredukowanej o 15 proc. w porównaniu z innymi maszynami liczbie obrotów wirników. To z kolei ma oznaczać mniejsze zapotrzebowanie mocy i niższe zużycie paliwa w przeliczeniu na hektar uprawianej powierzchni.

Oprócz tego liczba obrotów wirnika może być dopasowana przez przekładnie kół zmiennych do warunków glebowych i wymagań ciągnika. Nowy Lion o szerokości roboczej 3 m może współpracować z ciągnikami mocy do 180 KM.


Nowy Lion 302.12 jest wyposażony w sprawdzony uchwyt zębów, który zapobiega owijaniu się łęcin lub innych resztek pożniwnych. Zastosowano w nim dzielony ząb o grubości 15 mm, który ma zachować długą żywotność.

Dodatkowym elementem wpływającym na stabilność, żywotność i spokojną pracę jest łożyskowanie stożkowe. Mocna i wysoka wanna przekładni z zintegrowaną grodzią sprawia, że belka przekładni jest bardzo stabilna. Uszczelka kasetowa chroni przez kurzem, wilgocią i zabrudzeniem, co w efekcie ma się przyczynić do zwiększenia żywotności maszyny.

Do nowej brony Pöttinger Lion 302.12 austriacki producent oferuje szeroką paletę wałów doprawiających (tnący wał Packera, kruszący wał Packera lub zebaty wał Packera). Nowa brona wirnikowa może tworzyć kombinację z półzawieszanym siewnikiem Vitasem.