System Multiline można stosować solo lub w połączeniu z Tegosemem do wysiewu poplonów, jak również jako zestaw do siewu w mulcz w połączeniu z siewnikiem mechanicznym Vitasem lub pneumatycznym Aerosemem. Zaletą tej kombinacja jest efektywna praca przy siewie w mulcz i duża elastyczność w zastosowaniu: zarówno w pracy solo jak i w kombinacji koncepcja Multiline sprawdza się w pracy z lekkimi ciągnikami.

Terradisc Multiline jest dostępny w szerokościach roboczych 3 i 4 m. Urządzenie podstawowe kombinacji tworzy krótka brona talerzowa Terradisc lub kultywator Synkro w obu przypadkach z nowym wałem ugniatającym. Maszyna jest ciągnięta i zawieszona na dyszlu do cięgien dolnych kat. III.

Precyzyjny siew

Tegosem oferuje wysiew szerokiego spektrum nasion: od gorczycy przez trawę i rzepak po nasiona grochu i fasoli. Dozowanie jest napędzane elektrycznie. Siewnik jest seryjnie wyposażony w  dwa różne wałki wysiewające i daje możliwość dokładnego wysiania żądanych nasion,  również przy małych ilościach wysiewu. Rozdzielenie nasion następuje pneumatycznie przez blachy rozdzielające. Wpływa to na dokładny, niezależny od warunków pogodowych siew. Próba kręcona jest łatwa do przeprowadzenia: proces rozpoczyna się od naciśnięcia guzika na maszynie. 20 sekund próby kręconej wystarczy, aby ustawić żądaną dawkę wysiewu. Worek do próby kręconej jest dostarczany wraz z maszyną.

Wyposażene i obsługa

Tegosem jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, przez który jest regulowany  i kontrolowany wałek wysiewający, a także ustawiona jest elektronicznie dawka wysiewu. Wałek wysiewający jest sterowany elektrycznie  zależnie od prędkości  i bezstopniowo regulowany z kabiny ciągnika. Ponadto sterownik jest wyposażony we wskaźnik w kg/ha, funkcję dozowania wstępnego, zarządzanie na uwrociu,  funkcję opróżniania zbiornika, automatyczną próbę kręconą i licznik godzin całkowity, licznik godzin dziennych, jak również licznik hektarów całkowitych i licznik hektarów dziennych.

Czujnik stanu wypełnienia zbiornika na ziarno, czujnik  DGPS dla sygnału prędkości, czujniki na cięgle górnym lub podwoziu do uruchamiania – zatrzymywania dozowania i platforma do obsługi to charakterystyczne wyposażenie Tegosema. Ofertę dopełniają dwa wałki dozujące (do nasion małych i dużych) , które można wymieniać bez użycia narzędzi.

Wymogi techniczne Tegosema to trzybiegunowa wtyczka (do sterowania wszystkimi maszynami i napędu dmuchawy w maszynach o szer. rob. 3 i 4 m).