Obecnie Pöttinger poddał prasę faceliftingowi i dziś maszyna prezentuje zarówno nowy design, jak i zupełnie nowe inteligentne rozwiązania.

Pöttinger Impress

Modele Impress V dzięki większej o 20 proc. sile zgniotu, produkują jeszcze bardziej zwarte, cięższe baloty niż wcześniej. Jak tłumaczy producent, rozszerzone opcje są efektem oczekiwań użytkowników i rolników z Wielkiej Brytanii.

Program podstawowy obejmuje nadal dwie prasy stałokomorowe Impress 3130 F Master oraz Impress 3130 F PRO, jak również trzy modele pras zmiennokomorowych.

Impress 3160 i Impress 3190  są dostępne w wariancie V bez belki nożowej, V Master z 16-nożową belką nożową i prostą obsługą lub wariancie V PRO z 32-nożową belką nożową, hydrauliką Load Sensing, obsługą ISOBUS i licznymi automatyczny funkcjami.

Nowa prasa Impress 3190 V PRO sprawdza się również przy zbiorze słomy fot. mat. prasowe
Nowa prasa Impress 3190 V PRO sprawdza się również przy zbiorze słomy fot. mat. prasowe

Skompletowano również ofertę kombinacji prasoowijarki: stałokomorowa Impress 3130 FC PRO z średnicą balotów 1,3 m, Impress 3160 VC PRO zmiennokomorowa ze średnicą balotów do 1,55 m i zmiennokomorowa Impress 3190 VC PRO z balotami średnicy do 1,85 m.

Pod nowym wyglądem kryją się także sprawdzone moduły, takie jak chociażby podbieracz, rotor Liftup lub belka nożowa wyposażona w maksymalnie 32 noże, które nie zostały zmienione.

Nowy aparat do wiązania

Głównym elementem jest kompletnie nowy aparat do wiązania. Przyjęcie i hamowanie balotu następuje teraz nie przez rdzeń, ale z zewnątrz. Dzięki temu można owijać baloty niezależnie od stanu ich rdzenia.

Maksymalna szerokość materiału do owijania wynosi 1,4 m.  Dzięki wiązaniu warkoczowemu aparat do wiązania może owijać baloty folią płaszczową. Rolka nie jest już hamowana elektrycznie, ale hydraulicznie.

Podczas zmiany rolki operator może skorzystać z dostępnego na życzenie ramienia do pomocy przy załadunku. Nowy aparat wiążący jest montowany w każdym modelu. W przypadku obydwu modeli PRO, solo i kombi,  jak również pras stało- i zmiennokomorowych aparat może być wyposażony w wersję do owijania folią płaszczową.

Wyposażenie zwiększa komfort obsługi

Dostępny na życzenie do wszystkich modeli PRO pakiet oświetleniowy LED, zdaniem producenta doskonale oświetla istotne miejsca takie jak podbieracz, obszar wyrzutu balotów, czy też ewentualnie stół do owijania.

Czujnik wilgoci podaje na terminalu stopień wilgotności zebranego materiału. Wraz z nową generacją Impress PRO został wprowadzony również nowy terminal obsługi Power Control 3.0. Umożliwia on bezpośredni wybór funkcji przez przyciski lub podanie parametrów przez 5-calowy, duży dotykowy wyświetlacz.

Kontrolę pracy można wesprzeć przez opcjonalny zestaw kamer. Oddzielny 10-calowy monitor LCD może wyświetlić do 4 zdjęć z kamery na podzielonym ekranie.