Jak zapewnia producent, podczas prac konstruktorskich nad nową broną, szczególny nacisk położono na aktualne i spodziewane w przyszłości wymagania rynku dotyczące obsługi i elastyczności w zastosowaniu.

Mocny, duży uchwyt zębów i duża przekładnia centralna, zapewniają efektywne przenoszenie wysokich momentów obrotowych i wydajność napędu. W kombinacji ze składaną szyną wysiewającą, zestaw jest wyjątkowo wydajny i elastyczny w zastosowaniu.

Dzięki integracji składanej ramy, cała konstrukcja została skrócona, a także poprawione zostało rozłożenie ciężaru. W efekcie maszyna jest o 30 cm krótsza od innych bron. Dzięki temu punkt ciężkości znajduje się bliżej tylnej osi i przez to przednia oś jest zdecydowanie mniej odciążona.

Do transportu po drogach, obydwa modele można złożyć do szerokości 3 m. Przejazd po drogach publicznych może zatem odbywać się bez przeszkód.

Brona wirnikowa do dużych ciągników

Brona Lion 1002 C została zaprojektowana z myślą o największych ciągnikach dysponujących mocą nawet 500 KM.

Nowy napęd wałka przegubowego z dwubiegową przekładnią ma szerszy zakres obrotów. Seria 1002 C jest dostosowana do WOM o obrotach między 750 i 1300 obr./min. Dzięki temu ciągnik zawsze pracuje przy optymalnych obrotach. To zwiększa niezawodność pracy maszyny. Duża obudowa przekładni zapewnia przy tym konieczne chłodzenie własne.

Brona Lion 1002 C została zaprojektowana z myślą o największych ciągnikach dysponujących mocą nawet 500 KM fot. mat. prasowe
Brona Lion 1002 C została zaprojektowana z myślą o największych ciągnikach dysponujących mocą nawet 500 KM fot. mat. prasowe

Liczba obrotów brony wirnikowej oscyluje między 320 i 420 obr./min. To zdaniem producenta zapewnia bardzo dobre efekty pracy z jednoczesną redukcją zużycia paliwa. Dzięki mocnej przekładni zewnętrznej, brona wirnikowe może współpracować z ciągnikami mocy do 500 KM.

Sprzęgło zapadkowe, po jednym na każdą składaną część, aktywuje się przy obciążeniu 2200 Nm chroniąc w ten sposób maszynę przed uszkodzeniem.

Regulacja brony wirnikowej

Do ustawienia maszyny nie są potrzebne żadne narzędzia. Wszystko odbywa się z boku maszyny  - przejrzysta skala ułatwia orientację. Wystarczy wyciągnąć zatyczkę, przesunąć bolec i ustawić żądaną głębokość roboczą.

Ustawienie głębokości może się odbywać w krokach co ok. 1 cm. Na życzenie regulacja głębokości pracy może być w pełni hydrauliczna. Przestawienie szyny uderzeniowej odbywa się automatycznie przez prowadzenie w równoległoboku, przy zmienia głębokości pracy.

Wał dobrany do typu gleby

Ostatni etap procesu przygotowania gleby do siewu zamykają wały. Do wyboru jest zębaty wał packer i wał pierścieniowo-zębaty, jak również tnący wał packer. W przypadku zębatego wału packer i wału pierścieniowo-zębatego można wybierać między dwoma średnicami.

W kombinacji z siewnikiem Pöttinger Aerosem FDD powstaje niezawodny i wydajny zestaw do perfekcyjnego wykonania siewu. Proste zawieszenie czyni zestaw idealnym rozwiązaniem dla wymagającego rolnika na teraz, jak również w przyszłości.

Nowy Lion będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2021.