W Polsce została sprzedana pierwsza przyczepa Jumbo wyposażona w elektroniczny system hamowania (EBS) z programem stabilizacji (RSP). Właścicielem tej nietypowo wyposażonej przyczepy jest rolnik z Podlasia - Mirosław Wildowicz z miejscowości Bielewicze.

Pöttinger oferuje w swoich wysokowydajnych przyczepach samozbierających serii  Torro Combiline  i Jumbo jeszcze większe bezpieczeństwo przez nowy w branży rolniczej system hamowania. Nowe hamulce pochodzące z sektora pojazdów użytkowych (firma Knorr-Bremse)  zapewniają większa stabilność przy wysoko ulokowanym punkcie ciężkości  i jednocześnie dużej prędkości jazdy.

Dodatkowo Jumbo 10010 D jest wyposażona w wagę, która pozwoli przedsiębiorcy na ewidencjonowanie ilości zebranej w sezonie paszy z zachowaniem podziału na użytek własny i obsługę klientów.

Wzrost wydajności transportowej i duże prędkości wymagają zastosowania nowoczesnych rozwiązań w systemie hamulcowym, które obok wzrostu bezpieczeństwa zapewnią obniżenie kosztów związanych z zużyciem okładzin hamulcowych i opon.

Jak podaje producent, zastosowanie programu stabilizacji (RSP) zapewnia przy manewrze skręcania i zachodzenia przyczepy w wąskim zakręcie lub przy dużej prędkości jazdy stabilność i bezpieczeństwo: funkcja RSP hamuje przy zagrożeniu wywróceniem automatycznie określone koła pojazdu i zapewnia w ten sposób możliwie stabilna jazdę.

Cała jednostka sterowania, jak również system czujników stanowią jedną zwartą konstrukcję. Sygnał obciążenia osi brany jest z hydropneumatycznego zawieszenia i  jest bezpośrednio przekształcany w sygnał elektryczny. Przyczepa    Duży zakres napięcia od 8-32 Volt uniwersalny dla wszystkich ciągników.