Austriacki producent w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów wprowadził do swojej oferty nowy model zaczepianego siewnika Terrasem. Najważniejszą zmianą w stosunku do innych modeli Terrasem jest brak sekcji uprawowej, dzięki czemu siewnik może być agregowany z mniejszymi ciągnikami.
Agregaty Pöttinger Terrasem Classic są dostępne w szerokościach roboczych od 4,0 do 9,0 m. Dzięki wspomnianemu już brakowi sekcji uprawowej jak informuje producent zmalało zapotrzebowanie na moc i siewniki Terrasem Classic i Terrasem Fertizer Classic(z podsiewem nawozu) są obecnie lżejsze w uciągu i bardziej ekonomiczne w pracy.
Siew następuje w przygotowaną wcześniej glebę. Sprawdzony i ceniony od lat wał oponowy ugniata glebę przed redlicą i tworzy idealne warunki dla rozwoju nasion. Ugniecenie wtórne jest konieczne, gdy wielokrotnie spulchniana gleba musi ponownie związać się z wilgotnym podglebiem. Dzięki temu powstają połączenia kapilarne do transportu wody i ziarno ma zagwarantowaną konieczną do rozwoju wilgoć.
Przez redlice talerzowe Dual Disc prowadzone w równoległoboku, ziarno po ziarnie jest wprowadzane w wilgotną warstwę gleby. Redlica prowadzona z odpowiednią siłą nacisku zapewnia nawet przy złym rozkładzie opadów na polu lub podczas długich okresów suszy takie ulokowanie ziarna w glebie, aby ziarno mogło skiełkować.
Równomierne rozłożenia nasion warunkuje optymalne wschody. Dzięki prowadzeniu po konturze pola przez packer i regulacji nacisku na szynę wysiewającą zagwarantowane jest precyzyjne kopiowanie nierówności terenu.
Do zoptymalizowania efektu ekonomicznego przyczyniają się duże zbiorniki na ziarno, 3 tys. litrów w maszynach do 6 metrów szerokości roboczej i 3,95 tys. l., gdy maszyna jest wyposażona w nakładkę W maszynach o szerokości roboczej 8,0 i 9,0 m oraz we wszystkich siewnikach Terrasem Fertilizer Classic pojemność zbiornika wynosi 4 tys. l i z nakładką 5,1 tys. l.
Obok siewu klasycznego zbóż czy nasion drobnych, siewnik Terrasem Classic występuje również w kombinacji z podsiewem nawozu w międzyrzędzia. Przy pomocy redlicy do nawozu Fertilizer Pro możliwe jest również odłożenie nawozu obok wysianych nasion. Pas nawozu jest odkładany po środku dwóch rzędów wysiewu. Głębokość odłożenia jest regulowana bezstopniowo.
Podczas pracy na zaoranym polu blacha przednia perfekcyjnie wyrównuje wierzchnią warstwę gleby. Do spulchniania i łamania twardej i zagęszczonej gleby po przejeździe traktora służą sprężynowane spulchniacze śladu. Na lekkich i piaszczystych glebach powstające po kolach redliny wyrównuje natomiast szyna niwelująca.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)