Jedną z tegorocznych nowości firmy Pöttinger, którą będzie można zobaczyć na targach Agritechnica 2015 jest maszyna o nazwie Fox w większych szerokościach roboczych: 3,5 oraz 4 m. Nowy agregat to krótka kombinacja do uprawy przedsiewnej, która jest realną alternatywą dla brony wirnikowej i rozszerza ofertę rozwiązań do siewu w mulcz.

Fox jest przeznaczony szczególnie do pracy na lekkich i średnich glebach z małą ilością resztek pożniwnych. Jak przekonują przedstawiciele firmy Pöttinger, maszyna jest lekka w uciągu i uniwersalna w zastosowaniu.

Nowy Fox 350 i 400 jest oferowany do wyboru w wersji z zębami lub talerzami (z oznaczeniem D), przy czym ta pierwsza wersja zalecana jest przede wszystkim na lekkie gleby z niewielką ilością resztek pożniwnych. Wyróżnikiem agregatów Fox jest krótka i zwarta konstrukcja, która pozwala na współpracę z mniejszymi ciągnikami.

Nowe agregaty mogą współpracować z siewnikami mechanicznym Vitasem oraz pnaumatycznym Aerosem. Dzięki temu stanowią ciekawą alternatywę dla dużych siewników do siewu w mulcz. Połączenie ze standardowym siewnikiem następuje przez wał packer lub podnośnik hydrolift. Agregaty Fox mogą współpracować z różnymi rodzajami wałów, a austriacki producent przewidział dla nich duże możliwości konfiguracyjne i bogate wyposażenie opcjonalne.