Nagroda została przyznana we współpracy targów Agraria z austriackim czasopismem dla rolników, Izbą Rolniczą Górnej Austrii i Krajem Górna Austria. Głównym kryterium, jakim kieruje się jury konkursowe, są praktyczne korzyści dla rolnika. Płoza Flowtast otrzymała wyróżnienie w kategorii Mechanizacja.

Płoza ślizgowa Flowtast

Zupełnie nowa płoza ślizgowa stanowi opcję dodatkową montowaną na życzenie w miejsce podwozia kopiującego w zgrabiarkach z centralnym odkładaniem pokosu TOP 842 C. Rozwiązanie to według zapewnień producenta ma zapewniać stuprocentowe kopiowanie terenu w najbliższym otoczeniu palców zgrabiających.

Flowtast szczególnie dobrze ma sobie radzić w trudnych, bagiennych warunkach na łąkach o nierównej powierzchni, gdzie standardowe koła podwozia kopiującego zapadają się mokrej glebie, a palce zgrabiarki zgarniając glebę zanieczyszczają paszę.

Innowacyjna budowa

Płoza Flowtast jest zbudowana ze specjalnego tworzywa sztucznego, które ma być szczególnie odporne na zużycie i przetarcia. Każda płoza składa się z pięciu pojedynczych, wymienialnych płyt o grubości 15 mm i jest zamontowana blisko palców. To zapewnia perfekcyjne kopiowanie nierówności pola i prowadzenie palców.

Siłownik hydrauliczny odciąża karuzelę i zapewnia mniejszy nacisk na podłoże, ok. 200 kg.   To chroni glebę i płozę ślizgową. Mniejsze zużycie eksploatacyjne i mniejsze obciążenie ramy zgrabiarki, redukują ilość napraw i przestoje.

Ze względu na trwający reżim sanitarny spowodowany pandemią koronawirusa, nagroda została wręczona online.

Bogatą ofertę maszyn zielonkowych znajdziecie na Giełdzie Rolnej.