Według deklaracji producenta, niezawodne działanie w połączeniu z dużą wydajnością na hektar przy osiąganej prędkości roboczej do 18 km/h  powodują, że nowe brony TerraDisc są bardzo ekonomiczne. Zwarta konstrukcja, agresywne ustawienie kroi talerzowych, jak również przesunięte ustawienie narzędzi roboczych mają zapewnić skuteczne zagłębianie i dobre wymieszanie gleby z resztkami organicznymi, również podczas suszy. Krótka konstrukcja jest znakiem szczególnym krótkich bron talerzowych Pöttinger. W TerraDiscu można wybierać między głębokością roboczą od 5 do 15 cm.

Efektywna praca dzięki systemowi TWIN ARM 

Równomierny obraz uprawionego pola oraz dobrze wymieszana gleba to wymagania stawiane przez praktyków. Aby temu sprostać Pöttinger zoptymalizował stosunek formy, wielkości, kąta ustawienia i natarcia kroi talerzowych. Każde z dwóch, masywnych, kutych ramion nośnych jest przyspawane na bardzo szerokiej obejmie zaciskowej. Jak zapewnia producent, efektem takiej konstrukcji jest stała pozycja i stabilne ustawienie kroi. Nie mogą one samoczynnie wychylać się w bok na ciężkich lub zakamienionych  glebach – twarde ślady po kołach zawsze zostaną rozbite. Centralne i hydrauliczne ustawienie głębokości pracy wraz z kołami kopiującymi (koła kopiujące jako opcja w TerraDisc 8001 T, w wyposażeniu seryjnym w TerraDisc 10001 T) jest proste do przeprowadzenia.

Ochrona gleby również przy dużych szerokościach roboczych

Jak zapewnia producent, ochrona gleby jest również głównym tematem w przypadku nowych bron TerraDisc T: pojedyncze składane elementy dopasowują się indywidualnie do nierówności pola i chronią glebę. Na uwrociu TerraDisc T jest niesiony przez amortyzowany wał, a ciężar rozkłada się na całej szerokości roboczej. Ciągany TerraDisc dzięki temu chroni glebę również na uwrociu. Oferta wałów do TerraDisc jest następująca: wał rurowy, tnący wał packera, gumowy wał packera i wał tandemowy Controll.

Mimo dużej szerokości roboczej nowy TerraDisc T jest kompaktowy w transporcie: składane lawetowe podwozie służy do bezpiecznego transportu po drogach. Maszyna w pozycji do transportu ma 4,0 m wysokości i 3,0 m szerokości. Na życzenie w ofercie dostępne są hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne.

Obsługa maszyny odbywa się w wersji standard przez preselekcje i tylko trzy zawory dwustronnego działania. Jako opcja dostępne jest sterowanie przez ISOBUS i  Load Sensing. Pöttinger oferuje nowy sterownik ISOBUS Terminal Expert 75 – obsługa jest komfortowa i prosta i odbywa się przy pomocy jednej ręki. Sterownik jest wyposażony w dotykowy ekran i rolkę do przewijania. Sterownik jest uniwersalny i może być używany w każdej maszynie ISOBUS.