Nowości, które zobaczymy na targach to siewnik pneumatyczny, kompleksowy agregat do siewu mulczowego, agregat uprawowy bierny, a także nowa seria przyczep silosowych Europrofi, którą firma chce uczcić 50-tą rocznicę powstania pierwszej przyczepy samozbierającej Pöttinger. Dokładne informacje na temat nowych maszyn zostaną zaprezentowane dopiero w październiku, ale już wiemy, że seria przyczep Europrofi będzie jeszcze większa i bardziej wydajna.

Nowe modele otrzymają oznaczenie 4510, 5010 i 5510 co będzie odpowiadało pojemności 45 m³, 50 m³ i 55 m³. Zapotrzebowanie na moc wahać się będzie od 130 do 220 KM. Przyczepy będą nadal posiadać rotorowy system załadunku, ale też wprowadzono w nich szereg ulepszeń mających zwiększyć wydajność całkowitą o 20 proc. i ułatwić obsługę.

Rotor będzie napędzany przekładnią mechaniczną zamiast, jak dotąd, łańcuchem. Zmieni się koncepcja belki nożowej, która zamiast 31 będzie miała 35 noży o sercowym kształcie zapewniającym im dłuższą żywotność.Oczywiście na wyposażeniu znajdzie się automatyczna ostrzałka noży Autocut, która na cały cykl ostrzenia potrzebuje 7 minut.

Podbieracz otrzyma nowy system kopiowania terenu z rolką centralna. Istotną zmianą będzie też obniżenie podłogi w tuż za rotorem, dzięki czemu skróci się droga paszy od rotora do skrzyni ładunkowej.

Mimo, że sprzedaż maszyn zielonkowych stanowi 74 proc. obrotów firmy (w ostatnim roku osiągnęły one 303 mln euro), planuje ona intensywne prace nad poszerzeniem oferty maszyn uprawowych.