– W ofercie firmy Celikel znajdują się wozy paszowe poziome jak i pionowe. My jednak, jeśli chodzi o sprzedaż skupiamy się głównie na tych pierwszych. Maszyny z poziomym systemem mieszania są droższe, ale szybciej mieszają i rozdrabniają pasze, przez co w ogólnym rozrachunku są bardziej ekonomiczne oraz wydajne – mówi Grzegorz Lemieszek, kierownik regionalny Celikel North Sp. z o.o.

W sprzedaży jest 6 modeli poziomych wozów paszowych Charger H o pojemnościach od 5 m3 do 14 m3 i liczbie noży (ogólnodostępne noże typu Seko) od 85 do 160 sztuk. Maszyny te nie wymagają przed załadunkiem wstępnego rozdrabniania pasz.

Żółte paszowozy agregowane są poprzez dolny zaczep z ciągnikiem o minimalnym zapotrzebowaniu na moc w zakresie 50-90 KM i uzbrojonym w WOM o prędkości 540 obr/min. Wyposażenie wozów Celikel Charger H to własny niezależny układ hydrauliczny, przekładnia zębata w kąpieli olejowej renomowanej włoskiej firmy Brevini, taśma wyładowcza lewa lub prawa (w zależności od potrzeb klienta) oraz sterowanie linkowe i stopa podporowa mechaniczna.

Bardzo pomocnym wyposażeniem standardowym jest waga na trzech sensorach z cyfrowym systemem ważenia, pamięcią dla 12 różnych mieszań i 48 rodzajów pasz oraz obsługą menu w języku polskim. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się m.in. tylny hydrauliczny kosz załadowczy do pasz treściwych o udźwigu do 250 kg, elektroniczny układ sterowania maszyną czy hydrauliczna stopa podporowa.

Ceny katalogowe poziomych wozów paszowych Celikel Charger H mieszczą się w przedziale od 67 000 zł netto za najmniejszy model (5 m3) do 95 000 zł netto za wóz o ładowności 14 m3. Gwarancja 24 miesiące.

W ofercie polskiego dystrybutora Celikel North są jeszcze jedno- i dwurzędowe sieczkarnie do kukurydzy zaczepiane do ciągnika. Dostępne są jedna tylko na zamówienie z czasem oczekiwania do 6 tygodni. Do oferty na nasz kraj dołączą jeszcze w niedługim czasie rozrzutniki obornika.

Sam Celikel posiada dużo szerszą paletę maszyn rolniczych, w tym ciekawą z perspektywy polskiego rolnika maszynę załadowczą do małych kostek słomy oraz siana.

Firma Celikel powstała w 1962 roku w Turcji, a od lutego 2016 r. obecna jest w Polsce.