Lotnisko w Kamieniu Śląskim, na którym impreza została zlokalizowana, przywitało gości piękną pogodą, co z pewnością przyczyniło się do wysokiej frekwencji wystawy. Trzy dni imprezy (10-12 VI) zorganizowanej przez DLG Agro Food, zgromadziło około 42 tys. osób. Wszystkie dni były wypełnione ciekawymi wydarzeniami.

Stałym punktem wystawy były oczywiście pokazy maszyn. Przed publicznością zaprezentowano ich około 80. Pokazy rozpoczynały się ringiem opryskiwaczy. Na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami publiczność mogła ocenić poziomowanie i amortyzację belek polowych maszyn zaczepianych (Moskit, Pilmet Europa II, Amazone UX 4200 Super, Berthoud Tenor, Lemken Albatros i dwóch samojezdnych (Agrifac Condor, Berthoud Raptor).

Dalszy ciąg pokazów to zbiór i konserwacja zielonek, gdzie można było porównać pracę poszczególnych pras oraz dwóch prasoowijarek (Orkel 1260 Agronic HiT system oraz Famarol Master) i zobaczyć jak zabezpiecza baloty owijarka Kverneland.

Potem na pole wjechały ciągniki i maszyny uprawowe. Wśród tumanów kurzu ciężko było ocenić, czy porównać poszczególne agregaty uprawowe czy pługi. Pokaz zakończyło doświadczenie - wpływ ciśnienia powietrza w oponach na zużycie paliwa.

Dużą popularnością wśród rolników cieszyły się tory do samodzielnego testowania ładowarek i ciągników z ładowaczami czołowymi. Było ich aż 28. Oprócz tego, każdy mógł poznać podczas jazdy tajniki urządzeń służących m.in. do jazdy równoległej w rolnictwie precyzyjnym. Takie możliwości dały firmy: John Deere, New Holland, Agco i Claas.

W namiocie Forum odbyło się kilka ciekawych seminariów. Grzegorz Wilczok z firmy AgroSilesia mówił o najważniejszych zasadach jakie powinny towarzyszyć uprawie uproszczonej. O rolnictwie precyzyjnym i urządzeniach w nim stosowanych mówili m.in. Henryk Jakubowski z New Holland oraz Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska. Przedstawiciel firmy Fuchs poruszył zagadnienie środków smarnych w silnikach spełniających nowe normy spalin, które są wprowadzane specjalnie dla tych jednostek.

Po raz pierwszy miała też miejsce wystawa bydła w kooperacji ze Śląskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W wystawie uczestniczyło około 120 zwierząt.