Nowy model wozu przeładowczego Perard Interbenne ma 52 m3 pojemności. Powstał on na tym samym podwoziu co jego starszy brat Interbenne 46. Również skrzynia ładunkowa przyczepy przeładowczej jest niemal taka sama. Jedynie w górnej części ma szerszą bo trzy metrową nadstawkę.

Przyczepa jest wyposażona w ślimak wyładowczy o średnicy 70 cm natomiast ślimak znajdujący się w wozie przeładowczym ma średnicę 60 cm. To pozwala wyładowywać ziarno bez jego nadmiernego ściskania podczas tego procesu.

Dzięki dużej średnicy ślimaka wyładowczego tempo opróżniania jest bardzo wysokie i wynosi 750 l/s (2000 t/h). Na wyładunek całej przyczepu Interbenne 52 potrzeba zaledwie 2 minut!

Ślimak wyładowczy przyczepy Interbenne może pracować w każdym położeniu roboczym. Zdjęcie: Perard
Ślimak wyładowczy przyczepy Interbenne może pracować w każdym położeniu roboczym. Zdjęcie: Perard

Wóz przeładowczy porusza się na trzy osiowym podwoziu wyposażonym standardowo w opony o rozmiarze 600/55 R26,5. W opcji można założyć opony o rozmiarze 800 R26,5 lub R30,5.

Dla naprawdę wymagających klientów dostępne jest również podwozie gąsienicowe Sly o szerokości gąsienicy 90 cm.

Tak jak wszystkie modele Interbenne maszyna się opróżniać w każdym położeniu ślimaka wyładowczego od 1,1 do 4,8 m wysokości, także przy jego położeniu transportowym. Maszyna jest wyposażona w amortyzowany hydraulicznie dyszel. Również wszystkie klapy sterujące przepływem ziarna są otwierane hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Warto przypomnieć, że pierwszy model Interbenne został zaprezentowany przed 20 lat i miał pojemność 22 m3. 

Kombajny kupicie na www.gieldarolna.pl