Marka Pichon od stycznia 2019 roku należy do duńskiej grupy Samson Agro. Dzięki połączeniu cała grupa dysponuje trzema nowoczesnymi fabrykami, w Danii, we Francji oraz w polskim Wołczynie, gdzie nadal powstają produkty pod logiem marki Pichon.

Połączenie Samsona z Pichonem dało grupie Samson Agro możliwość zaoferowania kompleksowej oferty wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika. Produkty firmy Samson  charakteryzują się dużymi pojemnościami  i przeznaczone są dla dużych gospodarstw i firm usługowych. Z kolei produkty firmy Pichon trafiają w potrzeby mniejszych i średnich gospodarstw rolnych. Obecnie grupa Samson Agro stała się wiodącym producentem w segmencie maszyn do nawożenia organicznego.

W listopadzie 2020 r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora sprzedaży na region Europy Wschodniej (tzw. region 3 obejmuje Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę i Estonię).  Posadę tę objął Albert Ciszek wcześniej związany z koncernem AGCO Polska/Massey Ferguson.

Albert Ciszek, dyrektor sprzedaży Samson Agro odpowiedzialny za Europę Wschodnią
Albert Ciszek, dyrektor sprzedaży Samson Agro odpowiedzialny za Europę Wschodnią

- W najbliższym czasie chcielibyśmy skupić się na wzmocnieniu sprzedaży produktów marki Pichon, a w szczególności nowoczesnych rozrzutników. Widzimy tu duże możliwości, gdyż Polscy klienci, ale również ci z Europy Wschodniej, coraz częściej doceniają wysoką jakość wykonania i trwałość, które są z pewnością wyróżnikiem naszych produktów.  Jednym z kolejnych celów jest również wzrost sprzedaży produktów marki Samson – mówi Albert Ciszek, dyrektor sprzedaż Samson Agro na terenie Europy Wschodniej.