SRC SmartSteerTM uzupełnia istniejącą ofertę modeli bez możliwości kontroli prowadzania toru jazdy. pielnik ten może za jednym przejazdem odchwaszczać od 8 do 18 rzędów roślin, przez co zaspokaja potrzeby zarówno małych, jak i dużych gospodarstw rolnych oraz firm usługowych.

New Holland SRC SmartSteerTM

Gama SRC SmartSteerTM obejmuje osiem modeli, które mogą odchwaszczać za jednym przejazdem od 8 do 18 rzędów roślin uprawnych. Są one dostępne w dwóch szerokościach ramy głównej: 6,7 m i 9,9 m.

Każda z nich spełnia wymagania dotyczące maksymalnej szerokości transportowej (3 m) mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Rama maszyny do transportu składa się na 3 lub 5 sekcji. W ofercie znajdują się modele o rozstawie międzyrzędzia 45 cm, 50 cm, 60 cm i 75 cm, dzięki czemu można dostosowywać maszynę do różnych upraw takich jak np. burak, słonecznik, czy kukurydza.

Sprawdzona konstrukcja

Każda sekcja kultywatora SRC SmartSteerTM jest zamontowana na wytrzymałym równoległoboku, co zdaniem producenta zapewnia dokładne kopiowanie terenu nawet na nierównym podłożu.

Dedykowane do każdej sekcji koło podporowe steruje głębokością pracy, a dwa talerze stabilizujące umieszczone na ramie głównej maszyny  dodatkowo zwiększają efektywność utrzymywania toru jazdy.

Gama SRC SmartSteerTM obejmuje osiem modeli, które mogą odchwaszczać za jednym przejazdem od 8 do 18 rzędów roślin uprawnych fot. mat. prasowe
Gama SRC SmartSteerTM obejmuje osiem modeli, które mogą odchwaszczać za jednym przejazdem od 8 do 18 rzędów roślin uprawnych fot. mat. prasowe

 

Sekcje robocze pielnika  mogą być wyposażone  w 5 uniwersalnych zębów wibracyjnych (modele o rozstawie 60 – 75 cm) lub 3 zęby VCO (modele o rozstawie 45 – 50 cm), których szerokość robocza obejmuje całą szerokość uprawianego międzyrzędzia.

Na każdej sekcji zamontowane są dwa obrotowe talerze, dzięki czemu może ona pracować  płynnie i tak blisko rzędu, jak tylko jest to możliwe. Ich szerokość można dostosować do różnych upraw, a także można je podnieść, aby uniknąć uszkodzeń, gdy rośliny osiągną zaawansowaną fazę wzrostu.

Precyzyjny pielnik od New Holland

Pielnik SRC SmartSteerTM jest prowadzony z wykorzystaniem kamery optycznej, która wykrywa różnice kolorystyczne między glebą, rośliną główną a chwastami, co – w połączeniu z systemem interfejsu hydraulicznego – pozwala na podążanie za rzędem z wysoką precyzją.

Istnieje również możliwość dołączenia systemu podnoszenia sekcji, który pracuje w systemie ISOBUS współpracującym z systemem GPS istniejącym w gospodarstwie.

Dostępnych jest wiele opcji wyposażenia, w tym zagarniacze palcowe, które wyciągają korzenie chwastów na powierzchnię gleby, aby przyspieszyć proces więdnięcia, czy gwiazdy pielące, które pracują w przestrzeni między roślinami.