Bomet jest kolejną firmą, która wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rolnictwa ekologicznego i zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska, opracowała nową maszynę – pielnik Nembus.

Pielnik ten posiada liczne konfiguracje oraz szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, dzięki czemu może się lepiej dostosować do konkretnych warunków pracy.

Pielenie przy wysokich roślinach

Podstawowym elementem pielnika jest sztywna rama, do której mocowane są sekcje robocze. Rama pozwala na uzyskanie rozstawów międzyrzędzi od 65 cm do 90 cm, przy obrabianej szerokości międzyrzędzia wynoszącej 55 cm.

Pielnik Nembus w zależności od przeznaczenia może być wyposażony w jedną z aż siedmiu dostępnych sekcji roboczych fot. mat. prasowe
Pielnik Nembus w zależności od przeznaczenia może być wyposażony w jedną z aż siedmiu dostępnych sekcji roboczych fot. mat. prasowe

Niewątpliwą zaletą pielnika jest duży prześwit pod ramą (do 60 cm), umożliwiający pielenie w późnym okresie rozwoju upraw, a także przy wysokich roślinach. Maszyna przystosowana jest do agregatowania z ciągnikami wyposażonymi w układ zawieszenia kat. II i III.

W zależności od uprawy i przeznaczenia pielnik może być wyposażony w jedną z aż siedmiu dostępnych sekcji roboczych.

Dodatkowym wyposażeniem mogą być chociażby ekrany boczne, talerze osłaniające, gwiazdy pielące i aplikator nawozu (granulowanego lub organicznego).

Na ten moment pielniki Nembus oferowane są w dwóch modelach P470 i P470/1 z odpowiednio trzema lub pięcioma sekcjami roboczymi. Jak podaje producent, zapotrzebowanie na moc ciągnika towarzyszącego wynosi 45 KM dla wariantu z trzeba sekcjami oraz 75 KM dla wariantu szerszego.

A co z cenami i dostępnością?

Jak udało nam się dowiedzieć, rolnicy zainteresowani pielnikiem Bomet Nembus mogą już składać zamówienia. Z informacji przekazanej przez firmę wynika, iż okres oczekiwania na wyprodukowanie maszyny wynosi obecnie dwa tygodnie.

Jeśli zaś chodzi o ceny, to w przypadku maszyny wyposażonej w sekcje roboczą z zębami przyjdzie nam zapłacić od 7,6 tys. zł netto za model P470 oraz od 12 tys. zł netto w przypadku modelu P470/1.