Najnowszy Robo-Six 7 ma teraz maskę o bardziej ostrych liniach, nowy dach z 12 reflektorami roboczymi LED, które wraz z 8 już obecnymi gwarantują doskonałe oświetlenie. W kabinie wprowadzono wygodną elektryczną regulację wysokości i nachylenia kierownicy, a także nowe funkcje menu na 12-calowym monitorze dotykowym DSM. Cała kabina jest amortyzowana mechanicznie lub za pomocą półaktywnego systemu tłumienia drgań z zarządzaniem elektrohydraulicznym.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to główną zmianą jest dostosowanie 6-cylindrowego, 24-zaworowego silnika FPT o pojemności 6,7 litra i mocy 225 KM w największym Landini i pozostałych z gamy do normy Stage V dzięki zainstalowaniu układu SCR i katalizatora DOC. Ponadto Robo-Six 7 posiada układ hamowania silnikiem, system Stop & Action i  APS (Auto Powershift), który gwarantuje optymalną i automatyczną zmianę zakresu i przełożeń dzięki dopasowaniu prędkości i kontroli obciążenia.

Wprowadzono również podstawową konfigurację Active charakteryzującą się m.in. hydrauliką o wydajności 123 l/min. i mechanicznym sterowaniem zaworów hydraulicznych.

Ponadto, idąc z duchem czasu, premierowy Landini Robo-Six 7 może być wyposażony w funkcję aktywnego asystenta kierowania EazySteer i system nawigacji satelitarnej Topcon Precision Agriculture. Dostępne jest również oprogramowanie Fleet Management do zarządzania flotą Landini służące do optymalizacji pracy ciągników i monitorowania kosztów operacyjnych.