Klient zdecydował się na zakup kombajnu Fendt Ideal 7 Para Level (PL) z hederem PowerFlow o szerokości roboczej wynoszącej 9,2 m. Maszyna została zakupiona w ramach kampanii Fendt Przedsprzedaż 2021, dzięki której nabywca miał okazję skorzystać z 10 proc. rabatu na zakup kombajnu.

Fendt Ideal 7

Seria kombajnów Ideal po raz pierwszy została oficjalnie zaprezentowana w 2017 r., a na polskich polach oficjalna premiera flagowego modelu odbyła się dwa lata później.

W ramach całej serii rotorowych kombajnów Ideal znajdziemy obecnie 3 modele, odpowiednio: 7, 8 oraz 9. To właśnie najmniejszy z nich trafił w ręce pierwszego klienta na rynku polskim.

Maszyna wyposażona jest w silnik AGCO Power o poj. 9,8 l, generujący 451 KM mocy maksymalnej. Kombajn może współpracować z przyrządami żniwnymi o szerokości roboczej od 7,7 do 9,2 m.

Więcej o kombajnie Fendt Ideal

Przemyślany wybór rolnika

Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu rolnik zdecydował się na zakup kombajnu z systemem Para Level w nazwie, które powoduje iż maszyna wyposażona jest w poziomowaną hydraulicznie przednią oś ParaLevel.

Jak zaznacza Jacek Audycki, reprezentujący firmę Fendt, rozmowy na temat zakupu kombajnu Ideal toczyły się od sierpnia ub.r. To właśnie kampania Przedsprzedaż 2021 pomogła klientowi podjąć ostateczną decyzję.

O samej akcji przedsprzedażowej Fendta pisaliśmy niedawno:

Jak wygląda sprzedaż tych maszyn na świecie? Niemiecka marka sprzedała już ponad 400 kombajnów Fendt Ideal. 

- Zaczęliśmy od 18 szt. w 2018 r., w kolejnych latach cele były znacznie większe, a na 2021 r. jeszcze bardziej wyśrubowane, ale plany pokrzyżował koronawirus. Można powiedzieć, że ogólnie jesteśmy zadowoleni - powiedział podczas konferencji prasowej Christoph Gröblinghoff, wiceprezes i szef marki Fendt.

 - Kombajn jest dopracowany, mamy produkcję seryjną i wychodzimy z założenia że w kolejnych latach skala zbytu będzie znacznie wyższa. Obecnie inwestujemy w zakład w Breganze. Ten zakład jest zupełnie przebudowany, będzie tam można produkować wszelkie typy kombajnów - i klawiszowe i rotorowe. Także zwiększamy ilości sprzedaży Ideala i w Europie i na świecie - dodał Gröblinghoff.