Symboliczny „złoty kluczyk” przekazał rolnikowi Wiesław Załęski, współwłaściciel firmy Rol-Brat, która jest dilerem marki John Deere i to za pośrednictwem tej firmy sprzedano pierwszy egzemplarz ciągnika nowej serii 5R w naszym kraju.

Rolnikiem do którego trafi pierwszy ciągnik John Deere nowej serii 5R jest Mariusz Jakubiak z miejscowości Andrzejewo, posiadający 100 ha gospodarstwo wyspecjalizowane w produkcji mleka. Mariusz Jakubiak posiadał dotąd dwa ciągniki marki John Deere, z których działania jest bardzo zadowolony.

Pierwszym ciągnikiem nowej serii John Deere 5R, który trafi do polskiego rolnika jest model 5090R. Maszyna będzie pracował m.in. z wozem paszowym, opryskiwaczem oraz ma być agregowana z maszynami uprawowymi.

- Do ciągników marki John Deere nie trzeba nikogo przekonywać. Gdy w ofercie pojawiła się seria 5 R od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem rolników. Są to modele kompaktowe, charakteryzujące się jednocześnie dużą mocą i gwarantujące komfort na poziomie marki premium, mówi Łukasz Samsel, kierownik Oddziału Rzekuń w firmie Rol-Brat.

To właśnie w oddziale Rzekuń sprzedano opisywany egzemplarz ciągnika John Deere serii 5R. Jak dodaje Łukasz Samsel, w jego oddziale sprzedano już trzy egzemplarze z tej serii.

- Widzimy duże zainteresowanie nową serią 5R, brakowała nam takich ciągników w naszym portfolio. Rolnicy doceniają m.in. ich promień skrętu wynoszący 3,7 m, bogate wyposażenie i niski środek ciężkości. Ciągniki serii 5R świetnie sprawdzą się przy pracy z ładowaczem czołowym oraz jako maszyny pomocnicze, mówi Piotr Dziamski, kierownik marketingu John Deere Polska.

Więcej o nowej serii 5R mogą Państwo przeczytać na naszym portalu: Nowy John Deere 5R – kompakt w klasie premium