Konkurs podzielony był na etapy. Jedna z konkurencji polegała na wykonywaniu orki tylko jedną skibą. Zawody zostały przeprowadzone z dużym rozmachem. W zawodach wzięło w nich udział kilkudziesięciu zawodników, których dopingowało kilka tysięcy osób.

- To już kolejne podium w Mistrzostwach Czech w Orce dla Dalibora Kaháneka. W 42. edycji tych zawodów również zajął miejsce drugie. Za każdym razem orkę wykonywał pługiem marki Unia Group Ibis LH 3+1, czyli 4-korpusowym z zabezpieczeniem hydraulicznym. Według przysłowia – do trzech razy sztuka – liczymy na zwycięstwo w 44. edycji Mistrzostw Czech w Orce – podaje Unia.

Unia oferuje trzy wersje pługów serii IBIS L. Pierwsza nosząca nazwę Standard, charakteryzuje się prześwitem pod ramą 75 cm oraz rozstawem korpusów 90 cm. Druga wersja to Plus z prześwitem pod ramą 80 cm i rozstawem korpusów 100 cm. Trzecia wersja o nazwie Premium, charakteryzuje się prześwitem pod ramą 80 cm oraz rozstawem korpusów 90 cm. Do pierwszych dwóch wersji oferowane są korpusy MX, natomiast do trzeciego – korpus Long.