C-Pack 900 to uniwersalny wał pierścieniowy o średnicy 900 mm. Każdy z pierścieni cechuje się profilem 36°. Jak gwarantują przedstawiciele niemieckiej firmy pozwala to na zastosowanie wału na różnych rodzajach gleb.

Pierścienie wału mają rozstaw 200 mm i mocowane są wzajemnie do siebie, a nie jak w przypadku większości dostępnych konstrukcji do centralnej osi. Zdaniem konstruktorów Amazone ogranicza to ryzyko zapchania wału, a taki system mocowania pierścieni czyni wał konstrukcją modułową. Oznacza to, że jego szerokość w krótkim czasie może zostać dostosowana do zamierzonej szerokości pracy, poprzez dokręcenie lub odjęcie dodatkowych pierścieni (3 śruby).

W bardziej rozbudowanej wersji wał C-Pack 900 sprzęgnięty jest z wałem doprawiającym Breaker (wał typu crosskill). Dodatkowy wał ciągniony za wałem pierścieniowym i umożliwia wyrównanie oraz rozkruszenie wierzchniej warstwy gleby. Opcjonalny wał również ma konstrukcję modułową (można dokręcić dodatkowe pierścienie), a na czas transportu zawieszany jest na wale C-Pack 900.