Pługi w ofercie Amazon to kontynuacja dawnej tradycji produkcji tych narzędzi przez firmy Rudolf Sack i BBG Leipzig. Tym sposobem Amazone rozszerza swoje kompetecje w dziedzinie uprawy gleby właśnie o te narzędzia.


Nowość Amazone została zaprezentowana podczas listopadowych targów Agritechnica w Hanowerze. Niemiecki producent maszyn rolniczych postanowił na początku wprowadzić średniej wielkości pługi 5- i 6-skibowe współpracujące z ciągnikami o mocy do 240 KM.

W pługu Amazone Cayron 200, szerokość pracy pojedynczego korpusu jest regulowana w trzech zakresach: 40, 45 i 50 cm. Z kolei modele Cayron 200 V są w standardize wyposażone w hydrauliczną regulację szerokości pracyod 30 do 55 cm. Ponadto w 200V hydraulicznie regulowana jest szerokość pracy pierwszej skiby.

Plugi Cayron 200 i Cayron 200 V wyposażono w system podwójnego zabezpieczenia korpusów za pomocą ścinanych śrub. W głowicy znalazł się umieszczony poprzecznie jednoczęściowy wał zaczepowy do dolnych cięgieł, który dzięki zamontowanym łożyskom z lewej i prawej strony służy jednocześnie do tłumienia drgań.

Mechanizm obrotu powstał na bazie wału o średnicy 130 mm osadzonego na dwóch łożyskach stożkowych. Łożyska są smarowalne i zabezpieczone przez dostaniem się brudu, co ma zapewnić im długą żywotność. Pusty środek wału umożliwił pbezpieczne rzeprowadzenie przewodów hydraulicznych.

Odstęp między korpusami pługów Amazone Clayron 200 wynosi 100 cm, natomiast wysokość pod ramą to 83 cm, co ma zagwarantować dużą przepustowość.