Podnośnik Turbofarmer 40.7 Hybrid jest wspomagany elektryczną 30 kWh litową baterią, przez co pracuje bardzo cicho i nie emituje zanieczyszczeń. Brak emisji zanieczyszczeń sprawia, że podnośnik bez żadnych obaw o Zdowie ludzi i zwierząt może być wykorzystywany w zamkniętych pomieszczeniach.

Turbofarmer może także być zasilany silnikiem elektryczno-dieslowym, co daje gwarancje ładowania baterii bez niepotrzebnego przestoju maszyny.

Merlo informuje, że innowacyjne rozwiązania pozwalają na redukcję kosztów pracy podnośnika aż o jedną trzecią, a związane są one głównie z oszczędnością paliwa.

Agritechnica odbędzie się w listopadzie w Hanowerze.

Historia Merlo sięga korzeniami do niewielkiego warsztatu obróbki stali, powstałego w 1911 roku w mieście Cuneo, w północno-zachodnich Włoszech.
Talent i kreatywność jego założyciela oraz wielkie poświęcenie pracy umożliwiły na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci znaczne powiększenie i rozwój przedsięwzięcia, co na początku lat sześćdziesiątych zaowocowało międzynarodową rozpoznawalnością marki. Merlo powstało w 1964 roku. Upór i dynamika w prowadzeniu interesów, które od samego początku wyróżniały tę działalność rzemieślniczą, zostały połączone w jedno przez Natalinę i Amilcare Merlo. Jednocześnie uruchomiona zostaje budowa nowego zakładu w S.Defendente di Cervasca, na obrzeżach Cuneo.