Jak donosi Claas, 26 września Rob Stewart zdołał zebrać 1 111 ton kukurydzy w ciągu ośmiu godzin i 1 620 ton w ciągu 12 godzin (średnia przepustowość wyniosła zatem 135 t/h), ustanawiając tym samym rekordy Guinessa w ilości zebranego ziarna dla poszczególnych ram czasowych. Rekordy pobito z wykorzystaniem 16-rzędowego przyrządu żniwnego.

Warunki zbioru nie były idealne. Dzień wcześniej spadło 12 mm deszczu. Pierwsze transporty dostarczały kukurydzę o wilgotności 17-18 proc. Wielkim wyzwaniem było zapewnienie odpowiedniej liczby ciężarówek, które umożliwiły odwóz ziarna z miejsca zbioru. 

Już w 2010 r. Claas Lexion ustanowił rekord w tej samej dziedzinie na farmie rodziny Stewartów w dziesięciogodzinnym zbiorze kukurydzy na ziarno. Wtedy po 10 godzinach koszenia na wadze znalazło się prawie 1 300 t ziarna. Ta ilość została 26 września przekroczona o około 79 t. Claas Lexion 760 bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat; Zwiększono moc silnika, zbiornik ziarna i wydajność systemu chłodzenia, co wpłynęło korzystnie na wydajność maszyny.

Ponadto nowy Lexion wyposażony jest w system Cemos Automatic wspomagający operatora. Oprócz regulacji wszystkich ustawień omłotu kombajn sam określa prędkość jazdy za pomocą Cruise Pilot, zapewniając optymalne wykorzystanie mocy.

W międzyczasie zmieniły się również przepisy bicia rekordów Guinnessa, uwzględniające zapisy zbiorów po ośmiu i dwunastu godzinach pracy. Niemniej jednak zespół badania rekordów odnotował również ilość kukurydzy zebranej w ciągu dziesięciu godzin, aby umożliwić porównanie z wynikami z 2010 roku.