Nowa przyczepa skorupowa PRC-2HP została wyposażona w specjalne nadstawki oraz tzw. plecak, zwiększające jej objętość do 40,5 m3 ze standardowych 24 m3. Takie rozwiązanie ma służyć przede wszystkim do zwiększenia wydajności transportu pasz objętościowych, na przykład zwózki sieczki kukurydzianej z pola.


- Jest to zmodyfikowany model przyczepy skorupowej. Jeśli chodzi o ładowność przyczepy z nadstawką i plecakiem, to jest ona nawet nieco mniejsza niż standardowej przyczepy (dochodzi masa nadstawek i plecaka, przyp. red.), ale chodziło tu o uzyskanie możliwie dużej objętości, potrzebnej m.in. przy produkcji kiszonek - mówi Jakub Ranoszek, opiekun sieci sprzedaży w Polsce w firmie Wielton. - Testowaliśmy ją przy zwózce kukurydzy na kiszonkę, testowali ją też Niemcy. Na przyczepę mieściło się spokojnie ponad 40 m3. Konstrukcja sprawowała się rewelacyjnie - dodaje.

Tylna nadstawka, czyli plecak jest otwierany hydraulicznie. Na Agritechnice Wielton zaprezentował pierwszy wyprodukowany egzemplarz takiej przyczepy. W sprzedaży przyczepa ma pojawić się lada moment.