Stadnina Koni w Janowie Podlaskim to jeden z przystanków na trasie pokazów polowych Valtry. Maszyny na pokaz polowy, który miał miejsce 28 maja dostarczyła firma Agronom z Jasionki k. Parczewa. Kiepska pogoda nie dała organizatorom pokazania pełni możliwości prezentowanych maszyn, ale i tak przybyli goście na program pokazów nie mogli narzekać.

W pokazie udział wzięło siedem maszyn, z czego dwie najmniejsze to nowe Valtry A z tzw. małej serii. Były to modele A63 (bez kabiny) oraz A73. Maszyny charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwą obsługą. Produkowane w kooperacji licencyjnej w Turcji mają być niedrogim narzędziem do wszechstronnych zastosowań w gospodarstwach wielokierunkowych.

Kolejnymi ciągnikami były już większe modele produowane w rodzimej, fińskiej fabryce w Suolahti. Model Valtra N163 - obecnie najmocniejszy ciągnik 4-cylindrowy dostępny na rynku (jego moc maksymalna przekracza 170 KM). Maszyna z przekładnią bezstopniową Direct został zagregowany z zestawem koszącym Krone z kosiarkami Easy Cut.

Kolejna Valtra N163 została zaprezentowana w wersji Unlimited, a więc z indywidualnym wyposażeniem. Maszyna współpracowała ze zgrabiarką Fella TS671 o szerokości roboczej 6 m.

Zestaw koszący Fella o szerokości 8,5 m pracował z większym ciągnikiem T203. Mimo mokrej trawy zestaw bez problemów ścinał zielonkę na pełnej szerokości z dość wysoką prędkością.

Najbardziej interesującym zestawem był jednak zestaw kosiarek Elho - wszystkie moduły umieszczone na tylnym TUZ ciągnika z serii T. Z takim zestawem traktor podczas pracy porusza się tyłem do przodu. Jest możliwe dzięki układowi TwinTrac, w którym siedzenie operatora wraz z pulpitem sterującym i kierownicą jest obracane do tyłu. Taka pozycja kosząca daje dobrą widoczność na kosiarki i poprawia zwrotność zestawu.

W pełnej krasie zaprezentował się również największy ciągnik z najmocniejszej serii - Valtra S353. W Valtrze te maszyny nazywają „gwiazdami północy". Valtra S353 jest napędzana silnikiem AGCO Sisu Power o mocy maksymalnej 370 KM.