Agro-Tour 2017 to pierwsze na taką skalę pokazy polowe zorganizowane przez firmę Agro-Masz. Celem cyklu pokazów była prezentacja nowych maszyn, które przeznaczone są dla rolników zainteresowanych wprowadzaniem do swoich gospodarstw technologii uprawy uproszczonej.

Zaplanowano 12 pokazów zlokalizowanych na terenie całej Polski, z których jednak ze względów pogodowych udało się przeprowadzić 10.

Na każdym z pokazów prezentowane były cztery maszyny: brona mulczowa BM75, plug dłutowy PD30 oraz dwa siewniki pneumatyczne Salvis 3800 – jeden w wersji T do siewu uproszczonego i drugi w wersji Z do siewu pasowego.

Podczas pokazów szczególne zainteresowanie rolników wzbudzały siewniki Salvis, które oficjalnie do sprzedaży trafią już na początku 2018 roku. Wg producenta to maszyny, które są w stanie znacznie obniżyć koszty uprawy i siewu w przypadku produkcji zbóż i rzepaku, nie tylko dlatego, że łączą uprawę i siew, ale też dlatego, że jednocześnie wykonują również siew nawozu. Oba siewniki mają szerokość roboczą 3m i do współpracy potrzebują ciągnika o mocy minimum 180 KM. Według Piotra Szlakiewicza, koordynatora pokazów z firmy Agro-Masz, Agro-Tour miał za zadanie nie tylko prezentację nowości dla rolników, lecz także zebranie doświadczeń wynikających z pracy maszyn w różnych warunkach glebowych.